Super Express» Kobieta» Uroda i Kosmetyki» Oliwa z oliwek - JAK DZIAŁA na urodę. JAK ją wykorzystać. Oliwa z oliwek - JAK DZIAŁA na urodę. JAK ją wykorzystać

Oliwa z oliwek - JAK DZIAŁA na urodę. JAK ją wykorzystać

Oliwa z oliwek ma właściwości łagodzące i nawilżające. Możemy stosować ją do robienia naturalnych maseczek upiekszających twarz i dłonie. Dzięki witaminie E zawartej w oliwkach odmłodzimy skórę twarzy i szyi.

JAK możemy wykorzystać oliwki i oliwę z oliwek w pielęgnacji twarzy

- maseczka z oliwek: do zwykłego kremu nawilżającego możemy dodać sporą ilość posiekanych zielonych oliwek. Mamy gotową maseczkę na twarz i szyję. Można dodać także łyżkę miodu, aby maseczka z nawilżającej stała się bardziej odżywcza.

- kuracja przeciwzmarszczkowa: oliwę z oliwek możemy zmieszać z witaminą E w płynie (dostępna w małych buteleczkach w aptece). Nakładamy na całą twarz i szyję.

- oliwę z oliwek połączoną z ziarnami zbórz możemy także zastosować jako naturalny peeling do twarzy i całego ciała.

- maseczka ściągająca: mieszamy surowe jajko z oliwa z oliwek i dodajemy łyżeczkę mleka lub jogurtu.

- oliwa z oliwek w połączeniu z miodem może odżywić naszą cerę, jeśli ma skłonność do pękania i pierzchnięcia. To samo dotyczy ust.

Patrz też: JAK UNIKNĄĆ cukrzycy - truskawki i zielone warzywa zmniejszają ryzyko choroby

Pielęgnacja włosów również może być łatwa dzięki oliwkom. Wstarczy, że wetrzemy we włosy oliwę z oliwek zmieszaną z jajkiem i sokiem z cytryny. Trzeba tylko uważać, jeśli mamy jakieś ranki na twarzy lub głowie, ponieważ cytryna będzie szczypać.

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij nk udostepnij
Najnowsze plotki i skandale zawsze z Tobą. se.pl na komórce i tablecie!
Najczęściej komentowane
se app Pobierz na iPhone Pobierz na iPad Pobierz na Androida