Super Express» Kobieta» Zdrowie» Hermafrodyta - CO TO JEST. Hermafrodytyzm, czyli OBOJNACTWO. Hermafrodyta - CO TO JEST. Hermafrodytyzm, czyli OBOJNACTWO

Hermafrodyta - CO TO JEST. Hermafrodytyzm, czyli OBOJNACTWO

Co oznacza pojęcie Hermafrodytyzm? Czy to to samo co obojnactwo? Hermafrodyta była bóstwem w mitologii greckiej, jednak zdarza się, że i dziś mogą wytworzyć się w ciele jednej osoby narządy płciowe charakterystyczne dla obu płci.

Hermafrodytyzm występuje się niezwykle rzadko w przypadku kręgowców, a więc również wśród ludzi. Hermafrodytyzm, inaczej obojnactwo jest zaburzeniem płciowym, które powstaje w wyniki zapłodnienia krzyżowego. Hermafrodytyzm inaczej nazywany jest dwupłciowością, obojnactwem.

Znana biegaczka hermafrodytą. Gwałci jak mężczyzna

U osoby, która jest hermafrodytą rozwinęły się narządy płciowe obu płci, ma również pomieszane cechy obu płci. Może czuć się bardziej kobietą lub mężczyzną. Obojnactwo jest zaburzeniem związnym ściśle z genetyką i hormonami. Dzieli się na obojnactwo prawdziwe, obojnactwo rzekome żeńskie i obojnactwo rzekome męskie, nie jest to jednak podział ścisły.

Patrz też: Top Model 2, Michalina Manios - kim jest HERMAFRODYTA z Top Model?

W Wielkiej Brytanii istnieje stowarzyszenie osób hermafrodycznych.

W mitologi greckiej Hermagrodyt był dzieckiem Afrodyty i Hermesa. Był pięknym młodzieńcem, w którym zakochała się nimfa Salmakis. bogowie, na jej prośbę połączyli ich w jedno ciało...

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij nk udostepnij
Najnowsze plotki i skandale zawsze z Tobą. se.pl na komórce i tablecie!
Najczęściej komentowane
se app Pobierz na iPhone Pobierz na iPad Pobierz na Androida