SUPER EXPRESS.pl mężczyzna wszystko o kobietach Samogwałt, masturbacja, onanizm, ipsacja - dziwne nazwy popularnego rytuału

Samogwałt, masturbacja, onanizm, ipsacja - dziwne nazwy popularnego rytuału

18.07.2010, godz. 16:45
Mężczyzna 2
foto: Brak agencji
Już w latach 50. XX wieku słynny ekspert w dziedzinie seksuologii Alfred Kinsey twierdził, że najlepszymi kochankami są... onaniści. I coś w tym jest, potwierdzają to kolejne badania nad seksualnością człowieka. Doprowadziły one do rozwiania szeregu mitów na temat masturbacji, zachowania znanego również pod nazwą onanizmu, samogwałtu, samopobudzania czy samozaspokajania się.

Choć słowo "onanizm" wzięło się od imienia biblijnego Onana, w rzeczywistości Biblia o onanizmie nic nie mówi. Onan, brat Era, uprawiał stosunek przerywany - ale opowieść o nim jako o masturbującym się przetrwała tysiąclecia.

Masturbacja miała powodować też wzrost włosów na dłoniach i ślepotę. W niektórych regionach Afryki Środkowej kobiety były do niej zachęcane, w innych pozbawiano je możliwości masturbacji przez obrzezanie, czyli wycięcie (lub wypalenie) łechtaczki i warg sromowych mniejszych.

Badania Kinseya i wyznania

Zgodnie z badaniami Kinseya, aż 92 procent mężczyzn i 62 procent kobiet deklaruje, że się masturbowało. Kobiety wykorzystują przede wszystkim pocieranie łechtaczki i warg sromowych, zaledwie co piąta stosuje metody pokazywane w filmach pornograficznych - czyli wkładanie do pochwy przedmiotów.

Tymczasem Kościół uważa masturbację za zachowanie niezdrowe, mogące prowadzić do poczucia winy. Ma ona powodować egoizm (możliwość samozaspokajania się), czyli izolację od społeczeństwa. Brak celu - stosunek płciowy powinien prowadzić do zapłodnienia - oznacza negację nauki kościoła.

5 powodów, dla których warto się masturbować

1. Taki seans sam na sam rozładowuje napięcie, ułatwia zasypianie. To jednocześnie pigułka uspokajająca i nasenna, tym lepsza, że nie powodująca żadnych skutków ubocznych.

2. Jest to bezpieczny seks!

3. To czas rozkoszy wyłącznie dla ciebie, możesz całkowicie skupić się na swojej przyjemności, nie dbając o przyjemność partnera czy partnerki.

4. Ponieważ orgazm w wyniku masturbacji jest równie cenny, jak osiągnięty w inny sposób, możesz to potraktować jak bezpłatną wizytę w gabinecie kosmetycznym. Twoja skóra będzie potem lepiej ukrwiona i tym samym dużo jędrniejsza.

5. Im częściej się masturbujesz, tym łatwiej osiągasz orgazm i to zarówno z partnerem, jak i bez.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: