NAJNOWSZE
SUPER EXPRESS.pl najnowsze Bartłomiej Bonk i jego żona dostaną 1 mln zł odszkodowania za śmierć córeczki

Bartłomiej Bonk i jego żona dostaną 1 mln zł odszkodowania za śmierć córeczki

29.03.2017, godz. 18:02
Bonk.
foto: Super Express

Znany polski medalista, Bartłomiej Bonk, dostanie wraz z małżonką 1 mln zł odszkodowania za śmierć i męczarnie przedwcześnie zmarłej córki, jeżeli uprawomocni się wyrok sądu. W 2015 r. rodzinie Bonków przyznano 500 tys. zł zadośćuczynienia za błąd lekarski, do którego doszło podczas porodu. Ostatnio Sąd Okręgowy w Opolu przyznał Bonkom dodatkowe 500 tys. złotych. Małżeństwo wnioskowało o 2 mln złotych.

Barbara i Bartłomiej Bonkowie wygrali sprawę przeciwko Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. Wydział Cywilny Sądu Okręgowego w Opolu przyznał kolejne 500 tys. zł wraz z ustawowymi odsetkami w ramach zadośćuczynienia za błąd lekarski, w wyniku którego zmarła Julia Bonk, jedna z dwóch córek bliźniaczek słynnego polskiego sztangisty, Bartłomieja Bonka – informuje nto.pl.

Zobacz także: 5 najbogatszych Polaków znalazło się w rankingu miliarderów Forbesa

W wyniku błędu lekarskiego w 2012 r. Julia Bonk urodziła się z dużym niedotlenieniem mózgu. Dziewczynka zmarła po 15 miesiącach, a pierwszy rok życia był dla niej męczarnią. Po narodzinach dziecka Bonkowie pozwali Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. W grudniu 2015 r. otrzymali 500 tys. zł odszkodowania. Wnioskowana przez nich kwota była kilka razy większa i wynosiła 2 mln zł, ale szpital nie przystał na jej wypłatę. Jeżeli wyrok wydany przez Sąd Okręgowy w Opolu uprawomocni się, Bonkowie dostaną łącznie 1 mln zł wraz z odsetkami. Na razie wyrok nie jest prawomocny.

Przeczytaj również: Z 28. miejsca na siódme! Kto tak się wzbogacił? [RANKING 100 NAJBOGATSZYCH POLAKÓW]

Na wniosek powodów, pozwanego szpitala i ubezpieczyciela sąd będzie musiał przygotować pisemne uzusadnienie werdyktu. Jak wyjaśniał cytowany przez NTO Daniel Kliś, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Opolu, sąd wziął pod uwagę rozmiar, skalę i natężenie cierpienia Julii Bonk. Przyznając dodatkowe 500 tys. zł zadośćuczynienia nie uwzględnił natomiast cierpienia rodziców.

Bartłomiej Bonk jest znanym polskim sztangistą. W 2012 r. w Londynie zdobył brązowy medal w kat. 105 kg podczas igrzyskach olimpijskich. W 2013 r. wywalczył trzecie miejsce w dwuboju na mistrzostwach świata we Wrocławiu.

Oprac. na podst. nto.pl, eurosport.onet.pl, pomponik.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: