Super Express» Rozrywka» Gwiazdy» Brodzik Joanna

Brodzik Joanna

Data urodzenia: 11 stycznia 1973 Miejsce urodzenia: Krosno Odrzańskie Znak zodiaku: Koziorożec Wzrost: 171 cm

Gdyby nie została aktorką, pewnie byłaby sławną modelką. Podczas studiów w warszawskiej PWST dostała ofertę pracy dla agencji Eastern Models, promującej piękne Słowianki. Brodzik wybrała jednak aktorstwo. Ukończyła "filmówkę" w 1996 roku.

Na srebrnym ekranie zadebiutowała w 1996 roku w „Dniu wielkiej ryby”. W tym samym roku zagrała w komedii Jacka Bromskiego „Dzieci i ryby”. Ale prawdziwą gwiazdę uczyniła z niej telewizja. Najpierw widzowie pokochali zwariowaną i energiczną Kasię („Kasia i Tomek”), później przyszła pora na „Magdę M.”. Joanna zagrała tam prawniczkę Magdę. Wcieliła się także w rolę Uli - przyjaciółki Judyty w filmie Janusza Zatorskiego "Nigdy w życiu!" (na podstawie powieści Katarzyny Grocholi).

Joanna Brodzik zajmuje się też dubbingowaniem filmów. Podłożyła m.in głos do roli Liz w polskim tłumaczeniu dwóch filmów o kocie Garfieldzie.

Aktorka oprócz dwóch Telekamer ma na swoim koncie niezliczoną ilość innych wyróżnień. Była już najpopularniejszą i najpiękniejszą Polką, najbardziej pożądaną przez reklamodawców aktorką, a dla 65% mężczyzn jest ideałem kobiety. Aktorka podchodzi do rankingów z dużym dystansem. Jej zdaniem rankingi mają najczęściej niewiele wspólnego z rzeczywistością.

Obecnie aktorka odpoczywa od filmowych ról i czeka na narodziny dzieci. Joanna Brodzik i jej partner Paweł Wilczak spodziewają się bliźniąt.

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij nk udostepnij
Najnowsze plotki i skandale zawsze z Tobą. se.pl na komórce i tablecie!
Najczęściej komentowane
se app Pobierz na iPhone Pobierz na iPad Pobierz na Androida