ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl rozrywka gwiazdy Figurski WALCZY z chorobą!

Figurski WALCZY z chorobą!

14.12.2016, godz. 08:42
MICHAŁ FIGURSKI_1PUBL
MICHAŁ FIGURSKI foto:

Ostatnie miesiące w życiu Michała Figurskiego (43 l.) to walka o powrót do zdrowia. Dziennikarz prócz cukrzycy wciąż walczy ze skutkami wylewu. Ale to nie koniec jego schorzeń. Doszły jeszcze problemy z nerkami. Sprawa jest na tyle poważna, że Michał musiał być dializowany. Niedawno przeszedł przeszczep nerki i trzustki.

Szpitale i ośrodki rehabilitacji często muszą zastępować Figurskiemu dom. Bo to tam popularny dziennikarz spędza sporo czasu. Po wylewie walczy z niedowładem jednej strony swojego ciała. Codziennie się rehabilituje. Na dodatek Michał cierpi na niewydolność nereki, aby żyć, musiał być dializowany.

Figurskiego spotkaliśmy w klinice transplantacyjnej przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie jakiś czas temu. Dializy trwały aż cztery godziny, Michałowi przez cały dzień towarzyszyła kobieta, która pomaga mu przy poruszaniu się. To ona zawozi go do lekarzy, pomaga wsiadać i wysiadać z auta.

Jak udało nam się dowiedzieć, nerki dziennikarza zaczęły już źle funkcjonować przed wylewem. Niewydolność jest niestety skutkiem nieleczonej cukrzycy.

- Jestem przewlekle chory od lat. Ale wolałem udawać, że jestem zdrowy. Zaniedbywałem się - mówił. - Zawsze chciałem szybciej, lepiej, byłem niecierpliwy i działałem pod wpływem emocji. Teraz muszę ponieść konsekwencje albo karę i muszę uczyć się cierpliwości.

Figurski cały czas drży o swoje życie. Boi się drugiego udaru i skupia się głównie na rehabilitacji.

- Na razie wciąż przechodzę proces rehabilitacji, ale do pełni zdrowia powinienem dojść naprawdę szybko. Jestem teraz skupiony w stu procentach na rehabilitacji - mówił nam ostatnio Figurski.

O dializach woli milczeć.

- Wolę tego nie komentować - powiedział jedynie.

Ostatnio przeszedł przeszczep nerki i trzustki. Michale, życzymy ci zdrowia.

Zobacz: Weronika Książkiewicz żałuje sesji w Playboyu

Źródło: Paulina Koziejowska
Więcej rozrywki
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: