ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl wiadomości gwiazdy AFERA FUTRZANA: Przyjaciółka Janowskiego i żona ministra Drzewieckiego mogą uniknąć kary

AFERA FUTRZANA: Przyjaciółka Janowskiego i żona ministra Drzewieckiego mogą uniknąć kary

22.04.2013, godz. 02:00
Przyjaciółka Janowskiego i żona ministra Drzewieckiego mogą uniknąć kary
foto:

Mija pięć miesięcy od głośnej kradzieży ubrań z luksusowego sklepu na Florydzie. Łupem Moniki Głodek (39 l.) i Janiny Drzewieckiej (61 l.) padło wówczas kilka szmatek za 575 dolarów i 40 centów. Znane w kraju nad Wisłą celebrytki zostały zatrzymane i oskarżone. Według amerykańskiego prawa grozi im za to 5 lat więzienia i 5 tysięcy dolarów grzywny. Okazuje się jednak, że była narzeczona Roberta Janowskiego (52 l.) i żona byłego ministra Mirosława Drzewieckiego (57 l.) mogą uniknąć kary. Muszą tylko zakwalifikować się i pomyślnie ukończyć specjalny program PTI dla osób, które po raz pierwszy popełniły przestępstwo.

5 grudnia 2012 roku na zawsze pozostanie w pamięci Głodek, Drzewieckiej, ale także każdego Polaka. Wtedy to była narzeczona gospodarza programu "Jaka to melodia?" i żona byłego ministra sportu próbowały ukraść ze sklepu Neiman Marcus na Florydzie żakiecik, dwie spódniczki i bluzeczkę. Nie udało się. Zostały zatrzymane, oskarżone o kradzież. Z aresztu wyszły za kaucją. Na procesie miały odpowiadać z wolnej stopy.

Wszystko wskazuje jednak na to, że panie unikną kary i nie pójdą siedzieć. A to dlatego, że nie są recydywistkami.

- Panie popełniając pierwszy raz takie przestępstwo, mogą zakwalifikować się do specjalnego programu zwanego PTI - Pretrial Intervention - mówi zaprzyjaźniony amerykański adwokat, licencjonowany w 10 stanach (włącznie z Florydą).

Jeśli Głodek i Drzewiecka program zakończą sukcesem, zarzuty o kradzież mogą zostać wymazane z ich dokumentów. Co muszą zrobić? Zgłosić się do programu PTI i przyznać się do winy. Jeśli zostaną zakwalifikowane, ruszy sądowa procedura.

Na początek Głodek i Drzewiecka będą musiały wpłacić po 1500 dolarów (4,5 tys. zł). Jeśli nie będą miały całej kwoty, mogą zapłacić w ratach. Poza tym ich obowiązkiem będzie meldowanie się co miesiąc w agencji prowadzącej program PTI. Czekają na nie też prace społeczne: zamiatanie ulic, sprzątanie urzędów, pomaganie bezdomnym.

Niewykluczona jest też specjalna terapia, jeśli np. kobiety stwierdzą, że cierpią na kleptomanię. Nie ominą ich też niezapowiedziane testy na obecność narkotyków, niezależnie od tego, czy ich sprawa tego dotyczyła.

Program może trwać kilka miesięcy. Po jego zakończeniu przydzielony policjant złoży raport do sądu. Wtedy zostanie wyznaczona finałowa rozprawa. Jeśli sędzia uzna, że celebrytki pomyślnie zakończyły PTI, oskarżenia o kradzież mogą zostać oddalone.

Mogą nie pójść do więzienia, jeśli

wpłacą po 1500 dolarów

co miesiąc będą meldować się w agencji prowadzącej resocjalizację

będą pracować społecznie

przejdą testy na obecność narkotyków

poddadzą się specjalnej terapii

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: