ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl rozrywka kultura Andrzej Sapkowski obraża graczy gry Wiedźmin

Andrzej Sapkowski obraża graczy gry Wiedźmin

31.08.2016, godz. 08:07
Andrzej Sapkowski autor Wiedźmina
Ponad 6 milionów egzemplarzy gier z serii Wiedźmin sprzedanych. CD Projekt ma powody do zadowolenia. Pierwsza część gry trafiła do graczy sześć lat temu - 26 października 2007 roku. foto: Super Express

Andrzej Sapkowski w lekceważących słowach wypowiedział się o graczach gry Wiedźmin, stworzonej przez studio CD Projekt Red.

Andrzej Sapkowski był jedną z gwiazd wrocławskiego Polconu. Niewtajemniczonym wyjaśniamy, że Polcon w ogromnym skrócie to największy polski zlot fanów fantastyki. Autor powieści o Wiedźminie podczas spotkania z fanami w krytycznych słowach odniósł się do graczy oraz samej gry stworzonej przez studio CD Projekt Red. Przypomnijmy, że gra wideo "Wiedźmin. Dziki gon" w 2016 roku została uznana za najbardziej utytułowaną grę wszech czasów. W recenzjach ekspertów wciąż otrzymuje najwyższe noty, a dochód z jej sprzedaży przynosi ogromne zyski. Mimo tego, pisarz nie ma najlepszego zdania o graczach, o których wypowiedział się w lekceważący sposób. "Znam parę osób, które grało, ale niewiele takich osób znam, bo obracam się raczej wśród ludzi inteligentnych" - usłyszeli uczestnicy Polconu. To jednak nie koniec. Z wypowiedzi pisarza można odnieść wrażenie, że ma on żal do producentów nagradzanej na całym świecie gry wideo.

- Zaczęły się szerzyć (plotki -dop.), nie wiem, kto je szerzył, pewnie sam CD Projekt, że gdyby nie gra, to ja bym nie zobaczył przekładu w zachodniej Europie. G**** prawda. (...) To gra wykorzystała moją popularność, a nie ja wykorzystałem popularność gry. Druga sprawa - gra narobiła mnóstwo smrodu i g****a. Przez to, że zaczęli mi zagraniczni wydawcy używać grafiki z gry na okładkach. Ludzie odrzucali książkę, mówiąc, że to nie jest nowe, że jest game-related. Typu: książka napisana do gry, czego, w fantasy zwłaszcza, mamy mnóstwo (...) fani w Europie zaczęli mi książkę odrzucać - stwierdził Sapkowski na festiwalu Polcon we Wrocławiu.

ZOBACZ: Wiedźmin to największa polska gwiazda

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: