ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl rozrywka kultura Cannes 2017: Polacy mają szansę na Złotą Palmę!

Cannes 2017: Polacy mają szansę na Złotą Palmę!

28.05.2017, godz. 20:28
Koniec Widzenia
foto: PrintScreen YouTube

Polacy mają szansę na Złotą Palmę! Krótkometrażowy film pt. "Koniec widzenia" został nominowany do nagrody w tej dziedzinie wraz z 8 innymi tytułami. Polacy wyróżnili się spośród pięciu tysięcy nadesłanych propozycji!

70. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowowego w Cannes może okazać się ważnym wydarzeniem dla Polaków! Na sobotnim pokazie konkursowym zaprezentowano krótkometrażowy film Grzegorza Mołdy pt. "Koniec widzenia". Został on nominowany do Złotej Palmy w kategorii filmu krótkometrażowego wraz z 8 innymi filmami. Polacy wyróżnili się spośród niemal pięciu tysięcy nadesłanych propozycji. Film reżyserii 24-latka został zrealizowany jako praca dyplomowa w Gdyńskiej Szkole Filmowej. Jest to jedyny polski film mający szansę na zdobycie najbardziej prestiżowej nagrody na festiwalu w Cannes.

"Koniec widzenia" jest opowieścią o Marcie, dziewczynie uwikłanej w tragiczny konflikt między dwoma ukochanymi mężczyznami - ojcem i chłopakiem, który trafia do więzienia za przemyt narkotyków. Główna bohaterka nie wierzy w winę chłopaka, ale kiedy odkrywa jak trafił on za kraty, musi podjąć najtrudniejszą w życiu decyzję: ojciec, czy ukochany?

Na Festiwalu Filmowym w Cannes, oprócz "Końca widzenia", o Złotą Palmę walczą krótkometrażówki z Finlandii, Francji, Wielkiej Brytanii, Danii, Grecji, Iranu, Stanów Zjednoczonych, Chin, Kolumbii oraz Szwecji. Wszystkie propozycje zostały zaprezentowane w ostatnim dniu pokazów konkursowych w sobotę. Czy Polakom uda się zdobyć Złotą Palmę? Zarówno 24-letni reżyser, jak i 22-letnia odtwórczyni głównej roli Zofia Domalik, zapewniają - najważniejsza jest sama obecność, szansa na ciekawe rozmowy z uznanymi artystami. To już wygrana. -

ZOBACZ: Cannes 2017: DZIWACZNE zachowanie Romana Polańskiego [ZDJĘCIA]

Zobacz zwiastun "Końca Widzenia":

Więcej rozrywki
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: