ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl rozrywka kultura Co to jest Pokemon Go? Aplikacja bije rekordy popularności także w Polsce!

Co to jest Pokemon Go? Aplikacja bije rekordy popularności także w Polsce!

13.07.2016, godz. 08:44
Co to jest Pokemon Go?
foto: PrintScreen YouTube

Co to jest Pokemon Go? W ciągu ostatnich kilku dni z pewnością słyszeliście o Pokemonach. Skąd wzięło się to nagłe zainteresowanie. Do czego służy aplikacjaPokemon Go? Polska również oszalała na punkcie łapania wirtualnych Pokemonów

Co to jest Pokemon Go? Jeżeli po usłyszeniu tej nazwy, nadal zastanawiacie się, o co w tym wszystkim chodzi, to mamy dla was rozwiązanie! Pokemon Go to gra na smartfony - to tak w największym skrócie. Aby zagrać w Pokemon Go należy ściągnąć na smartfona aplikację o tej właśnie nazwie. UWAGA - w Polsce Pokemon Go nie jest jeszcze dostępny. Jakkolwiek istnieje możliwość obejścia zabezpieczeń. W poprzednim artykule opisaliśmy, w jaki sposób zainstalować Pokemon Go na iOS i Android. O co chodzi w grze Pokemon Go? To proste. Głównym zadaniem gracza jest złapanie jak największej liczby Pokemonów, czyli tzw. kieszonkowych stworków. Nowością jest to, że aplikacja wykorzystuje dane z GPS. Dzięki temu w naszym telefonie wyświetla się mapa terenu, na którym aktualnie się znajdujemy. Wystarczy sprawdzić na niej, gdzie znajdują się najbliższe stworki i podążyć w ich kierunku. Gdy znajdziecie się wystarczająco blisko, gra automatycznie przejdzie z trybu mapy w tryb kamery. Wtedy zobaczycie wirtualnego Pokemona stojącego na rzeczywistym chodniku ulicy, na której się znajdujecie. Co teraz? Na dole ekranu znajduje się biało-czerwona kulka czyli tzw. pokeballe. Wystarczy "rzucić" nią w kierunku Pokemona. Jeżeli wasz rzut był celny - gratulujemy - właśnie złapaliście Pokemona!

Jeżeli opanujecie łapanie Pokemonów do perfekcji czas na zapoznanie się z innymi funkcjonalnościami gry. Na mapie Pokemon Go można spotkać trzy typy obiektów. Są to: dzikie Pokemony, niebieskie punkty, czyli tzw. Pokestopy oraz ringi treningowe, czyli wysokie wieże z Pokemonem na szczycie. Twórcy gry podkreślają, że jej największą atrakcją jest zachęcanie użytkownika do aktywności fizycznej. Zgadzacie się z tą opinią?

ZOBACZ: Chcieli strzelać do fanów Pokémonów. Chcieli mordować dzieci


REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: