ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl rozrywka kultura Co Ty wiesz o Sienkiewiczu? Wielki test już dziś

Co Ty wiesz o Sienkiewiczu? Wielki test już dziś

07.11.2016, godz. 02:00
Co Ty wiesz o Sienkiewiczu?
foto:

Już dzisiaj o godz. 20.30 w TVP 1 będziemy mogli ekscytować się teleturniejem sprawdzającym wiedzę - tym razem będzie to "Wielki test o Sienkiewiczu".

Do programu zaproszono aktorów, którzy zagrali w słynnych ekranizacjach powieści Sienkiewicza. Zobaczymy zatem niezapomnianą Baśkę z "Pana Wołodyjowskiego", czyli Magdalenę Zawadzką (72 l.), Kazimierza Kaczora (75 l.), który swoją pierwszą poważniejszą rolę filmową dostał w "Potopie" w 1974 r. W studiu telewizyjnym pojawi się również Anna Milewska (85 l.), czyli Emilia Chwastowska z "Rodziny Połanieckich".

Ale gwiazd w studiu będzie więcej. Klaudia Halejcio (26 l.), Dominika Ostałowska (45 l.), Bogdan Kalus (51 l.), Przemysław Babiarz (53 l.) i Hirek Wrona (56 l.) - to tylko niektóre nazwiska z listy osób znanych i lubianych.

Ale nie tylko oni walczyć będą o zwycięstwo. Przede wszystkim publiczność w studiu oraz telewidzowie. Ci drudzy będą sprawdzać swoją wiedzę, rozwiązując test na Interia.pl oraz przy użyciu specjalnej aplikacji Wielki Test TVP.

W trakcie programu usłyszymy najpopularniejsze tematy muzyczne z ekranizacji Sienkiewiczowskich powieści, a znani aktorzy będą czytać fragmenty prozy pisarza.

Test poprowadzi Paulina Chylewska (38 l.).

NIE PRZEGAP! "Wielki test o Sienkiewiczu", poniedziałek, 7 listopada, godz. 20.30, TVP 1

Zobacz: "Frankenstein". Londyński teatr na wielkim ekranie

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: