ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl rozrywka kultura Co warto przeczytać?

Co warto przeczytać?

27.10.2016, godz. 02:00
Książka, warto przeczytać
foto: Pixabay.com

Co warto rpzeczytać w jesienny wieczór? Sprawdź!

Lubicie chmielowy napój z pianką? To książka dla was! Autor obala piwne mity i tropi złe składniki w swoim ulubionym trunku, wyjaśnia, ile tak naprawdę jest chmielu w piwie. Prowadzi nas po zawiłościach związanych z markami i gatunkami oraz podpowiada, z jakimi potrawami łączyć trunek. A na koniec zachęca wszystkich do tego, aby w domu sami uwarzyli swoje własne piwo. Można to zrobić nawet w kuchni. I jest to całkowicie legalne!

Tomasz Kopyra, "Piwo. Wszystko, co musisz wiedzieć, żeby nie wyjść na głupka", Wyd. Znak Literanova

Czy można ulepszyć coś, co uważa się za znakomite? Takiego zadania podjęli się Leokadia, Grzegorz i Igor Przebindowie. Właśnie otrzymujemy ich zupełnie nowe tłumaczenie "Mistrza i Małgorzaty" - jednej z największych powieści XX wieku. Czy historia o miłości pisarza i Małgorzaty, odwiedzinach diabła w Związku Sowieckim i zjadliwa satyra na komunizm zyska dzięki temu nowych czytelników?

Polscy miłośnicy mogli wybierać między dwoma tłumaczeniami tej powieści. Pierwsze pochodziło z lat 60. XX wieku. W 1995 r. książka ukazała się w nowym przekładzie. Oba miały tak samo dużo zwolenników, jak i przeciwników. Jak będzie z nowym przekładem?

Michaił Bułhakow, "Mistrz i Małgorzata", Wyd. Znak

Zobacz: Harry Potter i Przeklęte Dziecko. Nocne premiery Harrego Pottera w całej Polsce

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: