ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl rozrywka kultura "Diuna" - będą nowe filmy i serial

"Diuna" - będą nowe filmy i serial

23.11.2016, godz. 10:34
Diuna
foto: Twitter

Wesołe wieści dla wszystkich fanów fantastyki, a w szczególności miłośników kultowej serii Franka Herberta "Diuna". Studio Legendary wykupiło prawa do ekranizacji powieści. Planowane są filmy i serial osadzone w świecie Herberta. Czy w końcu pojawi się przyzwoita audiowizualna wersja świata "Diuny"?

Frank Herbert stworzył barwny świat, który fascynuje tysiące czytelników na całym świecie. Pierwsza część cyklu "Kroniki Diuny", zatytułowana "Diuna", miała swoja premierę w 1965 roku. Prawie 20 lat później David Lynch postanowił zekranizować dzieło Herberta. Zdania, co dow ersji Lyncha są podzielone, ale wszyscy fani są zgodni, że przyszedł najwyższy czas na stworzenie kolejnego filmu, który dzieje się w świecie Diuny.

Na horyzoncie pojawiła się nadzieja. Studio Legendary znane z filmów "Godzilla", czy "Pacific Rim" wykupiło niedawno prawa do ekranizacji "Diuny". Studio ma w planach stworzenie cyklu filmów oraz serial, który opowie o tym fascynującym świecie zamieszkanym przez ogromne pustynne robaki. Podobne próby spełzły do tej pory na niczym. Hollywood próbuje wziąć się za temat od lat. Całkiem niedawno film osadzony w świecie Herberta mieli stworzyć Ridley Scott i Peter Berg. Nad filmem pracowała też wytwórnia Paramount Pictures. Projekty zostały jednak porzucone.

Mamy nadzieję, że tym razem uda się stworzyć nową filmową wersję "Diuny".

Zobacz: "Obcy". Nowa cześć kultowej serii już w sierpniu!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: