ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl rozrywka kultura Doctor Strange. Kim jest najbardziej tajemniczy bohater nowego filmu Marvela?

Doctor Strange. Kim jest najbardziej tajemniczy bohater nowego filmu Marvela?

02.08.2016, godz. 13:47

Już niebawem na ekranach kin zadebiutuje nowy film na podstawie komiksów Marvela. Mowa oczywiście o "Doctorze Strange'u". Zanim nowa adaptacja trafi do multipleksów, warto dowiedzieć się kim jest główny bohater. Sprawdź!

Dla wielu laików Doctor Strange może wydawać się postacią zupełnie nie przystającą do superbohaterów rodem z kart komiksów Marvela. Jest on bowiem potężnym czarodziejem. Bohater zadebiutował w 110 numerze magazynu "Strange Tales" z 1963 roku.  W komiksach doktor Stephen Strange jest genialnym chirurgiem, który niestety szybko stał się zarozumiały, chciwy i samolubny.

Jego życie radykalnie zmieniło się, przez wypadek, w którym doznał poważnych urazów dłoni. Straciwszy podstawowy instrument pracy, postanowi wykorzystać swoje bogactwo by odnaleźć lek, który pozwoli mu wrócić do zawodu. Podczas podróży po dalekim Wschodzie napotkał Ancient One - starożytną istotę, która znała tajniki magii. Zamiast wyleczenia dłoni, Ancien One zaproponował lekarzowi, że nauczy go magii. Początkowo Strange się nie chciał zgodzić, ale w końcu dał się namówić. Szybko okazało się, że lekarz jest Najwyższym Czarownikiem Ziemi. Wtedy też poznał swojego wroga Barona Mordo.

Pod wpływem nauk Ancient One, Strange stał się mistycznym mędrcem. Zamieszkał z powrotem w Nowym Jorku. Jego siedzibą jest Sanctum Sanctorum - magiczny budynek, który ukryty jest przed zwykłymi śmiertelnikami potężnymi zaklęciami. Wraz ze swoim sługą Wongiem, Strange postanowił strzec Ziemi przed zagrożeniami z innych wymiarów. Był też jednym z założycieli supergrupy znanej jako Defenders.

Historia przedstawiona w filmie wydaje się być podobna. W główną rolę wciela się znany z serialu "Scherlock" Benedict Cumberbatch. Jego nauczyciela, czyli Ancient One, zagra Tilda Swinton. W Barona Mordo wcieli się Chiwetel Ejiofor. W filmie wystąpi też Rachel McAdams, jako ukochana Strange'a oraz Mads Mikkelsen, znany z serialu"Hannibal", jako złowieszczy Kaecilius. Polska premiera filmu przewidziana jest na 26 października 2016 roku.

Zobacz: Nowy serial od Netflix - "Luke Cage"! Zobacz zwiastun!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: