ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl rozrywka kultura Eurowizja 2017. Rosja WYCOFAŁA SIĘ z konkursu. Dlaczego?

Eurowizja 2017. Rosja WYCOFAŁA SIĘ z konkursu. Dlaczego?

14.04.2017, godz. 11:45
Julia Samojłowa
foto: PrintScreen YouTube

Eurowizja 2017. Rosja wycofała się  z udziału w konkursie Eurowizji 2017. Ich reprezentantka, Julia Samojłowa nie pojedzie na Ukrainę, aby walczyć o zwycięstwo. Na stronie Europejskiej Unii Nadawców właśnie pojawiło się oficjalne stanowisko w tej sprawie.

Reprezentantka Rosji, Julia Samojłowa nie pojawi się podczas Konkursu Piosenki Eurowizji 2017, który odbędzie się na Ukrainie. Powód? Samojłowa niejednokrotnie otwarcie podkreślała, że popiera aneksję Krymu przez Rosję. W związku z tym władze Ukrainy wydały artystce zakaz wjazdu na teren tego kraju. Przez jakiś czas szukano ponoć rozwiązania, które umożliwiłoby reprezentantce Rosji wystąpić na Eurowizji 2017. "Zaproponowano, aby występ kandydatki Rosji był transmitowany przez satelitę albo by Rosja wyznaczyła innego reprezentanta, który będzie mógł legalnie wjechać na teren Ukrainy na czas konkursu" - napisała w oficjalnym oświadczeniu Europejska Unia Nadawców. Ostatecznie stacja Channel One odrzuciła te propozycje i tym samym Julia Samojłowa nie pojawi się na konkursie Eurowizji 2017 w Kijowie.

"Stanowczo potępiamy decyzję władz Ukrainy, aby zakazać podróży Julii Samojłowy, ponieważ wierzymy, że podważa ona apolityczny charakter konkursu Eurowizji i jej misję jednoczenia wszystkich narodów" - skomentował sprawę przewodniczący Europejskiej Unii Nadawców, Frank Dieter Freiling.

Zobacz: Eurowizja 2017: Ukraina wykluczona z konkursu?

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: