ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl rozrywka kultura Festiwal Filmowy w Gdyni. Rusza 10. edycja imprezy!

Festiwal Filmowy w Gdyni. Rusza 10. edycja imprezy!

19.09.2016, godz. 12:37
Festiwal filmowy w Gdyni
foto: materiały prasowe

Rozpoczął się 41. Festiwal Filmowy w Gdyni. 16 filmów powalczy o główną nagrodę - Złote Lwy. Poza nimi zobaczymy masę innych filmów - nie sposób wymienić wszystkich. Jakie atrakcje przygotowali organizatorzy?

W tym roku w Gdyni czeka nas prawdziwa filmowa uczta. Rozpoczął się właśnie 41. Festiwal Filmowy. Od 19 do 24 września będziemy mogli oglądać zarówno najnowsze projekcje, jak i starsze dzieła. Organizatorzy postanowili pogrupować filmy w sekcje tematyczne. I tak zobaczymy m.in. "Zapomniane piosenki - polskie filmy muzyczne", "Czysta klasyka - in memoriam", "Skarby kina przedwojennego" itp.

O główną nagrodę, czyli słynne Złote Lwy, powalczy 16 filmów. Ale nagród będzie więcej, a co za tym idzie, więcej obrazów będzie miało szansę się wyróżnić. Z 45 projekcji organizatorzy nagrodzą aż 4.

W tej edycji festiwalu specjalnie uhonorowany zostanie Krzysztof Kieślowski, od którego śmierci mija właśnie 20 lat. Poświęcono mu sekcję "Plener filmowy - Dekalog". Uczestnicy festiwalu będą mogli zobaczyć również 45-minutowy dokument Andreasa Voigta „Spotkanie z Krzysztofem Kieślowskim”.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: