ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl rozrywka kultura Gwiezdne Wojny - Obi-Wan Kenobi w solowym filmie?

Gwiezdne Wojny - Obi-Wan Kenobi w solowym filmie?

29.11.2016, godz. 12:18
Anakin Skywalker, Obi-Wan Kenobi
Anakin Skywalker (HAYDEN CHRISTENSEN), Obi-Wan Kenobi (EWAN McGREGOR), Gwiezdne Wojny: Atak klonów foto: EAST NEWS

"Gwiezdne Wojny", nadal rozpalają wyobraźnię tysięcy fanów na całym świecie. Choć od pierwszej części minęło prawie 40 lat, filmowe uniwersum nadal się rozrasta. W przygotowaniu jest już solowy film o Hanie Solo. Czy wkrótce poznamy przygody Obi-Wana Kenobiego?

Oryginalna trylogia "Gwiezdnych Wojen" pojawiła się w latach 1977-1983. Na kolejne części trzeba było czekać aż do 1999 roku, kiedy to rozpoczęła się druga trylogia, zakończona w 2005 roku. Po 10 latach przerwy pojawił się 7 film z serii - "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy". To pierwszy film trzeciej trylogii, której kolejne części pojawią się w najbliższych latach. Jednak twórcy filmów nie poprzestają na "kanonicznych" filmach i poszerzają uniwersum stworzone przez George'a Lucasa.

Niebawem premierę będzie miał film "Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie", którego fabuła będzie działa się wczasach ukazanych w oryginalnej trylogii. Powstaje też film o przygodach młodego Hana Solo. Jak widać możliwości są nieograniczone, a fani serii nienasyceni. Nic dziwnego, że pojawiły sie plotki o solowym filmie dotyczącym jednej z najbardziej lubianych postaci klasycznych i nowych "Gwiezdnych Wojen" - Obi-Wanie Kenobim.

W oryginalnej serii Kenobiego grał Alec Guinness. W nowych częściach schedę po wielkim aktorze przeją Ewan McGregor i to prawdopodobnie on wcieli się w rolę Kenobiego. Okazuje się jednak, że studio LucasArts celowo odwleka produkcję filmu o przygodach mistrza Jedi. Jak donosi serwis cbr.com, twórcy chcą stworzyć film najwcześniej po premierze VIII części sagi. Spekuluje się, że film będzie opowiadał losy Obi-Wana między serią z lat 1999-2005 i oryginalną trylogią. Zobaczymy więc, jak Obi-Wan po stracie swojego ucznia trafił na Tatooine, gdzie został pustelnikiem. Fani muszą więc uzbroić się w cierpliwość, chociaż w sieci już można oglądać fanowskie trailery.

Zobacz: Z "Gry o tron" do "Gwiezdnych Wojen"! Emilia Clarke zagra w filmie o Hanie Solo

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: