ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl rozrywka kultura "Harry Potter i przeklęte dziecko". Kiedy premiera nowej części?

"Harry Potter i przeklęte dziecko". Kiedy premiera nowej części?

01.08.2016, godz. 09:22
Harry Potter i Przeklęte Dziecko
foto: Materiały prasowe

Ósma część przygód Harry'ego Pottera ukaże się w październiku tego roku. W wersji angielskiej już można nabyć książkę, która jest napisana w formie scenariusza teatralnego.

"Harry Potter i Przeklęte Dziecko" Część Pierwsza i Druga to nowa historia autorstwa J.K. Rowling, Jacka Thorne'a i Johna Tiffany'ego, w adaptacji scenicznej Jacka Thorne'a. Nowe wydarzenia w świecie czarodziejów przedstawione są w formie sztuki teatralnej, która trwa 5 godzin i jest podzielona na dwa akty. Premiera spektaklu odbyła się 30 lipca. Przygody Harry'ego przedstawione w długo oczekiwanej kolejnej części sagi dotyczą już nie tylko bohatera poprzednich części! Teraz do akcji wkracza jego najmłodszy syn, Albus. Musi on zmierzyć się z rodowym dziedzictwem, ale może liczyć na pomoc ojca. - Gdy przyszłość zaczyna złowróżbnie przypominać przeszłość, ojciec i syn muszą stawić czoło niewygodnej prawdzie: że ciemność nadchodzi czasem z zupełnie niespodziewanej strony - czytamy na stronie wydawnictwa Media Rodzina.

Fani, którzy nie mogą obejrzeć spektaklu, otrzymają nowe przygody ze świata magii w formie scenariusza. - Specjalna edycja scenariusza ukaże się w październiku 2016 r. Wtedy miłośnicy serii, którzy nie będą mogli obejrzeć londyńskiego spektaklu, otrzymają epicką, ósmą część przygód Harry'ego Pottera w formie książkowej. Polski e-book zostanie wydany przez Pottermore, który jest globalnym wydawcą cyfrowym książek o Harrym Potterze oraz innych publikacji autorstwa J.K. Rowling ze świata czarodziejów - informuje wydawnictwo Media Rodzina.

"Harry Potter i Przeklęte Dziecko" będzie kosztować 39 złotych w miękkiej oprawie i 49 złotych w twardej. Książkę można już zamawiać.

Zobacz: Natalia Kukulska jest w ciąży, ale będzie pracować do końca

Źródło: Paulina Koziejowska
Więcej rozrywki
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: