ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl rozrywka kultura „Inferno”. Prof. Langton wraca po 10 latach

„Inferno”. Prof. Langton wraca po 10 latach

03.11.2016, godz. 22:12
Inferno
foto: Materiały prasowe

Tom Hanks po 10 latach po raz trzeci wciela się w rolę profesora Roberta Langtona. Tym razem musi rozwikłać zagadkę, której kluczem jest „Boska komedia” Dantego. Film „Inferno” może nie należy do górnolotnego dzieła kinematografii, ale wielbiciele przygód profesora Longtona zdecydowanie wyjdą z sal kinowych zadowoleni.

 

Przed głównym bohaterem chyba najtrudniejsza zagadka do rozwikłania. Mało, że musi wykazać się doskonałą wiedzą historyczną i kreatywnością, mierzy się dodatkowo z zanikami pamięci. Langton budzi się w łóżku szpitalnym we Florencji z raną postrzałową głowy. Nie pamięta jak tu trafił i kto go postrzelił. Od początku akcji towarzyszy mu opiekuńcza lekarka  Sienny Brooks (Felicity Jones) . Profesor znajduje się w posiadaniu tajemniczego przedmiotu, który jest kluczem do rozwiązania zagadki, od której zależy los ludzkości. Sytuację utrudnia ścigająca go grupa agentów, którym również zależy na rozwikłaniu zagadki. Langton wraz z lekarką przedzierają się przez kolejne etapy tajemnicy, której podłożem jest „Boska komedia” Dantego. Jej rozwikłanie ma uratować świat przed śmiercionośnym wirusem.

Fani przygód profesora Langtona z pewnością pochwalą produkcję  Rona Howarda. „Inferno” pełne jest zwrotów akcji, dynamicznych pościgów, mistycznych tajemnic. Film trzyma w napięciu do samego końca. Ilość łamigłówek może momentami przytłoczyć, jednak w końcu fabuła zaczyna układać się w całość.

Gra  aktorska, jak na światowej sławy gwiazdy przystało, zasługuje na pochwałę. O ile przyzwyczailiśmy się do postaci Toma Hanksa w tego rodzaju produkcjach, na prawdziwy szacunek zasługuje Felicity Jones, która zagrała lekarkę Siennę Brooks. To wyjątkowo dynamiczna i elastyczna postać.

„Inferno” to doskonała propozycja dla wielbicieli dynamicznej akcji pełnej zagadek i tajemnic. Wprawdzie fabuła momentami staje się zbyt zagmatwana, jednak to świetne kino akcji z dobrą grą aktorską.

Film "Inferno" obejrzycie w kinach sieci Multikino.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: