ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl rozrywka kultura Kajko i Kokosz - wielki powrót kultowego komiksu! Dorówna oryginałowi?

Kajko i Kokosz - wielki powrót kultowego komiksu! Dorówna oryginałowi?

19.09.2016, godz. 13:15
Kajko i Kokosz
foto: EAST NEWS

Kajko i Kokosz to bohaterowie, których nie trzeba nikomu przedstawiać. Komiksy o ich przygodach są kultowe po dziś dzień. Kiedy umarł twórca pociesznych wojów Janusz Christa, fani myśleli, że już nigdy nie ujrzą przygód ulubionych bohaterów. Jednak po 26 latach nieobecności powracają w zupełnie nowej odsłonie!

Kajko i Kokosz powracają! I nie chodzi tu o reedycję żadnego ze stworzonych do tej pory tomów z przygodami popularnych wojów! Komiksowe postacie powracają w zupełnie nowych przygodach. Po 26 latach przerwy czytelnicy będą mieli okazję poznać nową historię dziejącą się w Mirmiłowie. Wydawnictwo Egmont wydało bowiem nowy tom komiksu pod tytułem "Obłęd Hegemona".

Świat Kajko i Kokosza stworzył znany rysownik Janusz Christa. Oryginalna seria zadebiutowała na łamach magazynu "Świat młodych" w 1972 roku, początkowo jako odcinkowy serial. Z czasem zdobyła popularność i zaczęły ukazywać się osobne tomy z przygodami tytułowych wojów. Po śmierci Christy w 2008 roku, fani przyjęli do wiadomości, że muszą pożegnać się kultowymi bohaterami.

Jednak grupa scenarzystów i rysowników postanowiła wskrzesić Kajko i Kokosza. Po zgodzie wnuczki Janusza Christy, jedynej spadkobierczyni praw do postaci, postał nowy tom przygód Kajko i Kokosza. Za przedsięwzięcie odpowiedzialni są: Piotr Bednarczyk, Krzysztof Janicz, Sławomir Kiełbus, Maciej Kur, Norbert Rybarczyk oraz Tomasz Samojlik. Nowi twórcy starają się jak najdokładniej oddać styl nieżyjącego mistrza polskiego komiksu. Na razie nie ma w planach kolejnych tomów. Mamy jednak nadzieję, że to nie ostatnia przygoda Kajko i Kokosza.

Czytaliście kultowy komiks Janusza Christy?

Zobacz: Papcio Chmiel o sobie

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: