ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl rozrywka kultura Legendy Polskie - Twardowski i cover utworu "Cichosza" Grzegorza Turnaua

Legendy Polskie - Twardowski i cover utworu "Cichosza" Grzegorza Turnaua

06.06.2017, godz. 16:37
Legendy Polskie - Twardowski. Cover utworu Cichosza
Nowy odcinek Legend Polskich. Tym razem obejrzeliśmy nową wersję legendy o Twardowskim foto: PrintScreen YouTube

Legendy Polskie powracają. Tym razem do sieci trafił cover utworu "Cichosza" w wykonaniu Krzysztofa Zalewskiego i Marcina Macuka. Tłem piosenki Grzegorza Turnaua jest historia, nawiązująca do legendy o Panu Twardowskim, który podpisał pakt z diabłem.

"Legendy Polskie" to cykl krótkometrażowych filmów współtworzonych z portalem Allegro. W ramach projektu w 2015 roku ukazały się takie nagrania jak "Smok" i "Twardowsky". Później pojawiły się kolejne części: "Twardowsky 2.0", "Operacja Bazyliszek" oraz "Jaga". Tym razem do sieci trafił teledysk do coveru piosenki "Cichosza" Grzegorza Turnaua. Za scenariusz i reżyserię teledysku odpowiada Tomek Suwalski. Autorem zdjęć jest Jacek Drofiak. W klipie występują Tomasz Drabek, Michalina Olszańska, Karolina Gilon, Marcin Płodziszewski i Piotr Lipko.

Cover "Cichosza" z cyklu "Legendy Polskie" to dzieło Marcina Macuka i Krzysztofa Zalewskiego. Autorami tekstu są Michał Zabłocki i Grzegorz Turnau. Klip do coveru "Cichosza" to całe mnóstwo nawiązań do poprzednich części cyklu. Znowu znajdziemy w nim nawiązanie do legendy o Twardowskim, który podpisał pakt z diabłem.

Całość muzyki do krótkometrażowych filmów serii "Legendy Polskie" dostępna jest na Tidal, Spotify i Apple Music.

ZOBACZ:Bazyliszek żyje! Bestia z Polskich Legend rozgościła się w Internecie

Więcej rozrywki
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: