ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl rozrywka kultura "Legion samobójców" - dziś premiera!

"Legion samobójców" - dziś premiera!

05.08.2016, godz. 10:13

"Suicide Squad", czyli w wersji polskiej "Legion somobójców" ma dziś w końcu premierę. Od 05.08. możemy oglądać nową ekrnaizację komiksów DC Comics na ekranach rodzimych kin.

Na "Legion samobójców" od dawna czekali nie tylko komiksowi maniacy. Film miał być czymś zupełnie nowym w świecie zdominowanym przez Batmana i Supermana. Wielu widziało w nowej produkcji Davida Ayera odpowiedź na ekranizacje komiksów Marvela. Twórcy filmu postanowili wzbogacić filmowe uniwersum DC o nowych bohaterów. Kiedy okazało się, że głównymi bohaterami mają być czarne charaktery, fani przygód Batmana i Supermana oszaleli z radości.

"Legion samobójców" - o co chodzi w filmie?

Film jest luźno oparty na serii komiksowym pod tym samym tytułem z 1987 roku. Pomysł był dość oryginalny. Oto grupa do zadań specjalnych, złożona z superzłoczyńców, którzy są na usługach rządu USA. Komiks powstał jako odpowiedź na ówczesną sytuację polityczną.

W filmie pojawi się szereg przestępców, którzy zostali zwerbowani przez rząd USA. Wypuszczono ich z więzienia, ale w głowy wszczepiono ładunek wybuchowy, który wybuchnie, jeśli okażą nieposłuszeństwo. W skład Legionu wejdą: Deadshot (Will Smith), Harley Quinn (Margot Robbie)Enchantress (Cara Delevingne)Boomerang (Jai Courtney), Dr. Hugo Strange (Ike Barinholtz)Ravan (Adam Beach) oraz Killer Croc (Adewale Akinnuoye-Agbaje). Dowodzić nimi będzie Rick Flagg (Joel Kinnaman), wojskowy odpowiedzialny za nietypową jednostkę, która ma zmierzyć się z zagrożeniami, z którymi nie radzą sobie nawet superbohaterowie.

Zobacz: Legion samobójców - pierwsze recenzje


REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: