ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl rozrywka kultura Na co do kina? "Fantastycznie zwierzęta i jak je znaleźć", "Snowden", czy "Wilk w owczej skórze"?

Na co do kina? "Fantastycznie zwierzęta i jak je znaleźć", "Snowden", czy "Wilk w owczej skórze"?

18.11.2016, godz. 13:04
Premiery 18.11.2016
"Fantastycznie zwierzęta i jak je znaleźć", "Snowden", "Wilk w owczej skórze", "Plac zabaw", "Zwierzęta nocy", "Światło między oceanami foto: YouTube

"Fantastycznie zwierzęta i jak je znaleźć", "Snowden", "Wilk w owczej skórze", "Plac zabaw", "Zwierzęta nocy" oraz "Światło między oceanami" - aż 6 filmów ma swoją premierę 18 listopada. Na co wybrać się do kina? Sprawdź!

18 Listopada na ekrany polskich kin wchodzi aż 6 filmów. Tak duża ilość nowych produkcji sprawi, że każdy kinoman znajdzie coś dla siebie. Na co wybrać się do kina? Sprawdź!

Fantastycznie zwierzęta i jak je znaleźć

Nowa produkcja osadzona w świecie Harry'ego Pottera! Akcja filmu dzieje się 70 lat przed wydarzeniami w kultowej serii. W 1926 roku Newt Scamander (Eddie Redmayne) wraca z wyprawy, na której złowił wiele fantastycznych zwierząt. Wizyta maga w Nowym Jorku sprawia, że magiczna walizka wymyka się spod kontroli  i uciekają z niej magiczne stwory. Newt będzie musiał schwytać zwierzęta zanim zniszczą całe miasto i poturbują czarodziejów i mugoli. Za film odpowiadają reżyser David Yates oraz scenarzystka J.K. Rowling, autorka serii powieści o nastoletnim czarodzieju. W filmie występują również Katherine Waterston, Dan Fogler, Ezra Miller, Jon Voight oraz Colin Farrell.

 

Snowden

Thriller sensacyjny Oliviera Stone'a, opowiadający losy Edwarda Snowdena - człowieka, który w 2013 roku ujawnił nielegalne działania amerykańskiej organizacji wywiadowczej NSA. Główny bohater (Joseph Gordon-Levitt), zaczyna pracę dla NSA, jako młody zdolny agent. Odkrywa, że organizacja ma dostęp do danych ludzi z całego świata za pośrednictwem ich komputerów, tabletów i telefonów oraz, że może ich do woli podsłuchiwać. Zaniepokojony postanawia zdemaskować NSA. Służby dowiadują się jednak o przecieku i postanawiają dorwać Sowdena. W filmie wystąpili również Shailene Woodley, Zachary Quinto oraz Nicolas Cage.

 

Wilk w owczej skórze

Rosyjski film animowany dla najmłodszych, chociaż i starsi mogą wyjść z kina rozbawieni. Szary (Otar Saralidze) to młody wilk, który jest następcą przywódcy stada. Zamiast wdrażać się w nudne tajniki rządzenia stadem, woli dobrze bawić się z kolegami. Za sprawą swojej ukochanej postanawia się zmienić. Odwiedza miejscową wróżkę, która daje mu magiczny napój przemiany. Płyn sprawia jednak, że wilczek zmienia się w owcę. Szary musi odnaleźć się w nowym środowisku. Władzę nad stadem przejmuje Ragir (Jakub Wieczorek), który postanawia wypowiedzieć wojnę owcom. Szary będzie musiał wykazać się bohaterstwem, by uratować swoich nowych wełnianych przyjaciół i ponownie wprowadzić pokój.

 

Światło między oceanami

Dramat amerykańsko-nowozelandzki w reżyserii Dereka Cianfrance'a oparty na bestsellerowej książce.  Weteran Tom Sherbourne (Michael Fassbender) zostaje latarnikiem na bezludnej wyspie nieopodal Australii. Na wyspie osiedla się wraz z żoną Isabel (Alicia Vikander). Szczęśliwa para żyje beztrosko. Do pełni brakuje im jednak dziecka. Niestety starania spełzają na niczym, a ukochana Toma popada w depresję. Nagle zdaża się cud - do wysepki przybija łódka z martwym mężczyzną i maleńkim dzieckiem. Pod namowami Isabel, para przygarnia dziecko i wychowuje je, jak własne. Prowadzą radosne życie, które przerywa kobieta szukająca pomocy. Okazuje się, że to zrozpaczona matka (Rachel Weisz), która od jakiegoś czasu szuka swojej zaginionej pociechy i męża.

 

Plac zabaw

Polski dramat Bartosza M. Kowalskiego dobrze przyjęty na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Gdyni. Historia została oparta na faktach. Film opowiada losy trzech nastolatków: Gabrysi (Michalina Świstuń), Szymka (Nicolas Przygoda) i Czarka (Przemysław Baliński). Początkowo śledzimy życie dzieci z różnych środowisk. Niewinnie wyglądające spotkanie trójki bohaterów, doprowadzi jednak do przerażającego finału.

 

Zwierzęta nocy

Amerykański Thriller w reżyserii Toma Forda. Piękna Susan Morrow (Amy Adams) opuszcza swojego męża Edwarda (Jake Gyllenhaal). Kobieta poślubia innego mężczyznę i od 19 lat żyje z innym mężczyzną. Były mąż - pisarz z wiecznym kryzysem twórczym, kończy swoją pierwszą książkę i wysyła ją swojej byłej żonie. Kobieta odkrywa kolejne rozdziały brutalnej powieści i widzi w nich symboliczną zemstę za dawne przewinienie. Treść książki zaczyna niebezpiecznie łączyć się z prawdziwym życiem. W filmie wystąpili również Michael Shannon, Aaron Taylor-Johnson oraz Isla Fisher.

 

Zobacz: Mads Mikkelsen spotka się w sobotę z polskimi fanami!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: