ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl rozrywka kultura Na co do kina w weekend? Co oprócz Pięknej i Bestii? Repertuar kin na 17-19 marca 2017

Na co do kina w weekend? Co oprócz Pięknej i Bestii? Repertuar kin na 17-19 marca 2017

17.03.2017, godz. 15:01
Piękna i Bestia - premiera filmu
foto: materiały prasowe

Na co do kina w weekend? Jak co tydzień przeglądamy repertuar kin, aby wybrać kilka najciekawszych premier filmowych. 17 marca na wielkie ekrany wchodzi długo oczekiwana "Piękna i Bestia". Co oprócz ekranizacji popularnej  bajki?

Premiery filmowe w repertuarze kin, czyli na co udać się do kina w weekend 17-19 marca 2017? Najbliższe dni to przede wszystkim spełnienie marzeń fanów talentu i urody Emmy Stone, która zagrała główną rolę w filmowej adaptacji "Pięknej i Bestii". Co jeszcze oprócz disneyowskiej produkcji znajdzie się w weekendowym repertuarze kin? Poniżej przygotowaliśmy przegląd najciekawszych nowości filmowych.

Zaczniemy od najważniejszego, czyli długooczekiwanej premiery "Pięknej i Bestii". Książę o wyglądzie potwora i śliczna dziewczyna zakochują się w sobie, ale w głębszej warstwie baśń mówi o tym, że pozory mylą, nie jest ważne to, co widać na zewnątrz i jak wyglądamy, tylko to czy jesteśmy dobrymi ludźmi i co sobą reprezentujemy. W roli Belle wystąpiła Emma Watson, uwielbiana przez fanów serii o Harrym Potterze, a Dan Stevens wcielił się w postać Bestii. Zwiastun filmu został tak skonstruowany, aby miał identyczne ujęcia jak z animacji z 1991 roku. Początkowo do roli bestii rozważano zatrudnienie Roberta Pattinsona. Następnie rolę bestii odrzucił Ryan Gosling. Ostatecznie przyją ją Dan Stevens. Twórcy ekranizacji "Pięknej i Bestii" postawili przede wszystkim na efektowność nowej wersji. Stąd też polecamy obejrzenie filmu w wersji 4DX rewolucyjnej technologii, która oddziałuje na wszystkie pięć zmysłów, a widzowie fizycznie czują m.in. wiatr, krople wody, różnorodne zapachy czy wibracje. Widzą mgłę, błyski piorunów, stroboskopy, które odpowiadają temu, co w danym momencie dzieje się na ekranie. W takiej formie "Piękną i Bestię" można obejrzeć m.in. w Cinema City.

"Wszystko albo nic" to ekranizacja popularnej powieści najsławniejszej słowackiej pisarki Evy Urbanikovej. Romantyczna komedia o poszukiwaniu miłości, której lepiej nie mieszać z nimfomanią, dietą wege oraz zbyt szybkim zakochaniem. Produkcja przypomina trochę brytyjską ekranizację "Bridget Jones". W obsadzie zobaczymy dwóch amantów polskiego kina - Michała Żebrowskiego i Pawła Deląga. W roli głównej wystąpiła Tatiana Pauhofova.

Ci z was, którzy nie zamierzają spędzić weekendu w kinie, oglądając bajki i komedie romantyczne, powinni rozważyć kupno biletów na "Gold". Kenny (znakominty Matthew McConaughey) traci wszystko. Z odmentu rozpaczny ratuje go... sen. A ponieważ nie jest w ciemię bity postanawia zrealizować szalny pomysł. Wraz z geologiem Michaelem wyrusza do niebezpiecznej indonezyjskiej dżungli w poszukiwaniu złota. Jego życie wejdzie na zupełnie nowe tory, gdy wraz z przyjacielem otworzy kopalnię złota. Historia przedstawiona w "Gold" jest częściowo oparta na faktycznych wydarzeniach. Konkretnie chodzi o jedną z ostatnich gorączek złota i gigantyczny przekręt, w którym uczestniczył John Felderhof i Michael de Guzman, związani z rzekomymi gigantycznymi złożami złota w Indonezji.

ZOBACZ: Piękna i Bestia - piosenka z filmu w wykonaniu Michała Szpaka

Więcej rozrywki
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: