ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl rozrywka kultura Premiery filmów - "Ouija: Narodziny zła" czy "Księgowy"?

Premiery filmów - "Ouija: Narodziny zła" czy "Księgowy"?

28.10.2016, godz. 11:53
Na co do kina w weekend? Ouija: Narodziny zła czy Księgowy?
Łapa, Fair play, Hannah: nieznana historia buddyzmu, Ouija: Narodziny zła, Księgowy foto: Fotomontaż SE.pl

Na co pójść do kina w najbliższy weekend? Jak co tydzień na ekrany kin wchodzą nowe produkcje filmowe. Tym razem aż 5 nowych tytułów. "Ouija: Narodziny zła", "Księgowy", "Łapa", "Fair play", czy "Hannah: nieznana historia buddyzmu"? Sprawdź na co warto pójśc do kina.

W ten weekend na ekranach polskich kin zadebiutuje aż 5 filmów: "Ouija: Narodziny zła", "Księgowy", "Łapa", "Fair play", oraz "Hannah: nieznana historia buddyzmu". Na co warto kupić bilet w kinowej kasie?

Ouija: Narodziny zła

Coś w sam raz na Halloween! Amerykański horror Mike'a Flanagana ("Zanim się obudzę", "Oculus"), w którym samotna Alice (Elizabeth Reaser) wraz z dwiema córkami (Annalise Basso i Lulu Wilson) wprowadza się do starego domu. Wśród szpargałów dzieci znajdują tajemniczą tytułową tabliczkę, służącą do wywoływania duchów. Wkrótce okazuje się, że przedmiot jest czymś więcej niż tylko zabawką. Z Doris, najmłodszą córką Alice, zaczynają się dziać dziwne rzeczy...

Księgowy

Amerykański dramat Gavina O'Connora. Genialny księgowy Christian Wolff (Ben Affleck) pracuje w małym biurze rachunkowego. Tak naprawdę jest niezależnym księgowym największych organizacji przestępczych świata. Kiedy szef Wydział ds. ścigania przestępstw Departamentu Skarbu (J.K. Simmons), Wolff postanawia podjąc współpracę z legalnym klientem. Zostaje księgowym firmy specjalizującej się w dziedzinie robotyki. Razem z koleżanką z pracy (Anna Kendrick) poznaje prawdę o prawdziwej sytuacji finansowej przedsiębiorstwa, w której pracuje.

Łapa

Coś dla całej rodziny. Węgierski film familijny Roberta-Adriana Pejo. Tramwajarz Zoli (Zsolt Trill) jest też treserem. Znajduje szczeniaczka, którego postanawia przygarnąć. Między człowiekiem a zwierzęciem rodzi się prawdziwa przyjaźń, dzięki której oboje pokonują różne przeszkody na drodze do odnalezienia sensu życia.

Fair Play

Dramat Czesko-niemiecko-słowacki w reżyserii Andrei Sedláčkovej. Historia dzieje się w latach 80-tych w Czechosłowacji. Utalentowana biegaczka Anna (Judit Bárdos) zostaje dostrzeżona przez trenera (Roman Luknár), który chce przygotować ją do olimpiady. Zdeterminowany mężczyzna bez wiedzy dziewczyny, podaje jej sterydy. Kiedy matka Anny (Anna Geislerová) dowiaduje się o tajemnicy trenera nie interweniuje, bo w wyjeździe na olimpiadę widzi szansę córki na ucieczkę z komunistycznego kraju.

Hannah: nieznana historia buddyzmu

Dokument opowiadający historię Hannah Nydahl - obywatelkę Danii, która oczarowana naukami buddyzmu, postanowiła zostać lamą (buddyjską kapłanką). Razem z mężem, który również stał się buddyjskim kapłanem, popularyzowali nauki Wschodnich mistrzów w Europe. Małżeństwo Nydahl to pierwsi Europejczycy, którzy zostali kapłanami buddyzmu.

Na co się wybierzecie?

Zobacz: "Więzi" - kolejny polski film ma szansę na Oscara!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: