ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl rozrywka kultura Na co do kina w weekend? Repertuar kin na 21-23 kwietnia

Na co do kina w weekend? Repertuar kin na 21-23 kwietnia

21.04.2017, godz. 13:58
Na co do kina w weekend?
foto: PrintScreen YouTube

Na co do kina w weekend to nasz cotygodniowy cykl, krótkich ale treściwych recenzji filmowych nowości. W najbliższych dniach zobaczymy takie premiery filmowe jak: "Szybcy i wściekli 8", "Dzieciak rządzi", "Klient", czy "Bikini Blue". Na który z tych filmów zabrać partnerkę, a na który wybrać się z rodziną? Podpowiedzi znajdziecie na SE.pl

Premiery filmowe w ten weekend zapowiadają się naprawdę obficie. 21 kwietnia to przede wszystkim premiera długo wyczekiwanego filmu "Szybcy i wściekli 8". Wśród nowości filmowych w repertuarze kin znajdziemy również polski akcent w postaci filmu "Bikini Blue" z Tomaszem Kotem. Co oprócz tego? W odpowiedzi na pytanie "na co do kina w weekend" z pewnością pomogą nasze subiektywne mini-recenzje!

Szybcy i wściekli 8

Wyścigi, wybuchy i jeszcze raz wyścigi w najlepszym wydaniu. Fani serii nie będą zawiedzeni. 8 części "Szybkich i wściekłych" nie brakuje rozmachu, co jest równoznaczne z dobrą zabawą dla dorosłych chłopców. W tym filmie nie obowiązują prawa fizyki, ani zasady logiki. Akcja jest wartka i trzyma w napięciu. W ostatecznym starciu do walki między bohaterami włączony zostanie... okręt podwodny. Wystrzałowy i bombowy nastrój podsysa odpowiednia muzyka. A jako ładny dodatek - Charlize Theron w gościnnej roli. Nic dodać nic ująć.

"Bikini Blue"

Tomasz Kot z piękną i delikatną Lianne Harvey u boku. O czym właściwie jest ten film? To dramat psychologiczny przedstawiający uwikłanie byłego polskiego generała Eryka i jego brytyjskiej żony Dory. Akcja toczy się w 1953 roku. Eryk przebywa w zakładzie psychiatrycznym, do którego trafiają straumatyzowani żołnierze. Mężczyzna skrywa w sobie tajemnicę, którą Dora stara się rozwikłać. To film, który ma w sobie coś z umownej bajki, która rozgywa się w realizmie powojennej Europy. To dobry wybór dla wszystkich wrażliwców.

Klient

To zdobywca tegorocznego Oscara w kategorii "Najlepszy nieanglojęzyczny film 2017 roku". Ten francusko-irański dramat zadaje niewygodnie pytania i skłania do zastanowienia się, nad ludzkim losem. Emad i Rana to przedstawiciele irańskiej klasy średniej. Gdy ich dom zostaje zniszczony w trzęsieniu ziemi, przyjaciel udostępnia im nowego lokum. Zapomina jednak dodać, że wcześniej mieszkała w nim kurtyzana. Rana zostaje napadnięta i pobita. Czy została zgwałcona? Czy poradzi sobie z traumatycznym przeżyciem? W tym momencie cała uwaga zostnaie przerzucona na Emada.

Dzieciak rządzi

To propozycja kina familijnego. Historia znana wielu z nam doskonale: rodzice przywożą do domu młodszego brata. 7-letni Tim ma jednak wiele podejrzeń w stosunku do słodkiego bobaska, który chodzi w garniturze i nie rozstanie się ze swoim neseserem. Ostatecznie Tim odkrywa prawdziwe pochodzenie brata, ale czy zdoła przekonać rodziców? Jedno jest pewne puenta będzie zaskakująca. Animacja bez wątpienia rozśmieszy zarówno dzieci jak i dorosłych.

ZOBACZ: Na co do kina w weekend? Repertuar kin na 7-9 kwietnia 2017

Więcej rozrywki
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: