ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl rozrywka kultura Na co iść do kina? Premiery kinowe 07.10.

Na co iść do kina? Premiery kinowe 07.10.

07.10.2016, godz. 13:16
Premiery kinowe 07.10.
Osobliwy dom Pani Peregrine, Wołyń, Dziewczyna w pociągu, Belgica foto: Fotomontaż SE.pl

"Wołyń", "Osobliwy dom Pani Peregrine", "Dziewczyna z pociągu" oraz "Belgica" - te filmy zadebiutują w polskich kinach w piątek 7. października. Na co się wybrać?

Jak co piątek w polskich kinach pojawią się nowe tytuły na które warto się wybrać. W tym tygodniu będą to aż 4 filmy - "Wołyń", "Osobliwy dom Pani Peregrine", "Dziewczyna z pociągu" oraz "Belgica". Na co warto iść do kina?

Wołyń

Najnowszy dramat Wojciecha Smarzowskiego. Opowiada losy wioski zamieszkałej przez Ukraińców, Polaków i Żydów. Historia skupia się na 17-letniej Zosi (Michalina Łabacz), która kocha Ukraińca Petra (Wasyl Wasylik), ale ojciec (Jacek Braciak) chce wydać ją za bogatego wdowca z dwójką dzieci, Macieja Skibę (Arkadiusz Jakubik). Kiedy wybucha II wojna światowa, Zosia jest świadkiem zmiany, która zaszła w tytułowej wiosce - okupację sowiecką i aktak Niemców na wojska ZSRR. W wiosce narasta ukraiński nacjonalizm i dziewczyna postanawia ocalić siebie i swoje dzieci.


Osobliwy dom Pani Peregrine

Wielki powrót Tima Burtona. Kultowy reżyser ponownie bierze na warsztat kino familijne. Oczywiście nie może zbaraknąć mrocznego, a czasem wręcz makabrycznego klimatu. Ukochany dziadek Jakuba (Asa Butterfield) odchodzi, ale zostawia mu wskazówki, jak dotrzeć do tajemniczego miejsca zwanego "Osobliwym domem pani Peregrine". Chłopcu udaje się dotrzeć do dziwacznej posiadłości, gdzie żyją dzieci obdarzone niesamowitymi zdolnościami. Sielankowe życie w dziwnej rodzinie przerywa wróg tytułowej pani Peregrine (Eva Green), Barron (Samuel L. Jackson). Jakub będzie musiał odkryć swoją wyjątkową moc, dzięki której ocali nowych przyjaciół.

Dziewczyna z pociągu

Amerykański thriller opowiada historię zrozpaczonej z powodu rozwodu Rachel (Emily Blunt). codziennie jadąc do pracy pociągiem, przygląda się pięknej parze, która mieszka nieopodal torowiska. Pewnego dnia zobaczy jednak coś, co zmieni jej życie. Głowna bohaterka zmierzy się z mroczną tajemnicą. Co przyniesie rozwiązanie zagadki? W filmie Tate Taylor występują również: Haley Bennett, Rebecca Ferguson, Justin Theroux i Luke Evans.

Belgica

Belgijski dramat Felixa Van Groeningena, opowiada historię dwóch braci. Jeden, Frank (Tom Vermeir), to przebojowy, ale wybuchowy mąż i ojciec, który jest kobieciarzem. Drugi, jednooki Jo (Stef Aerts), prowadzi knajpę o nazwie Belgica. Frank sprawia, że miejsce zaczyna być bardzo popularne, a lokal przynosi co raz większe zyski. Bracia postanawiają zostać wspólnikami, szybko jednak doświadczają na własnej skórze, że interesy mogą poważnie wpłynąć na ich braterskie relacje.

Zobacz: Natalie Portman jako żona Kennedy'ego. Zobacz zwiastun filmu "Jackie"

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: