ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl rozrywka kultura Na co wybrać się do kina? Sprawdź weekendowe premiery!

Na co wybrać się do kina? Sprawdź weekendowe premiery!

16.09.2016, godz. 12:16
Na co do kina?
foto: Fotomontaż SE.pl

Na co wybrać się do kina w weekend? Jak co tydzień prezentujemy Wam premiery filmów. Tym razem aż 5 nowych pozycji: "Sługi boże", "Dziennik Bridget Jones 3", "Blair Witch", "Królestwo" oraz "Mając 17 lat"! Jest w czym wybierać!

Premiery kinowe 16.09. 2016! Na ekrany polskich kin wchodzi aż 5 nowych propozycji. To naprawdę spory wybór. Które filmy zadebiutują na srebrnym ekranie?

"Sługi boże"

Polski kryminał. Doświadczony zawodowo i przez życie policjant (Bartłomiej Topa), przybywa do Wrocławia by rozwikłać zagadkę śmierci młodej Niemki. Do pomocy przydzielona zostaje młoda policjantka (Julia Kijowska). Szybko okazuje się, że dziewczyna prowadzi drugie, tajne śledztwo. W między czasie główny bohater zakochuje się w pięknej kobiecie (Małgorzata Foremniak), która zostaje porwana. Jak rozwiąże się zagadka?

"Dziennik Bridget Jones 3"

Po wielu latach powraca kultowa Bridget Jones (Renée Zellweger)! 14 lat po przygodach z drugiej części serii, główna bohaterka jest już dojrzałą kobietą. Bridget weszła w 21 wiek i zamiast spisywać swoje perypetie w papierowym dzienniku, używa komputera i mediów społecznościowych. Co tym razem wydarzy się w zwariowanym życiu Jones? Czy nadal kocha Marka (Colin Firth)? Przekonajcie się sami!

"Blair Witch"

Kolejna część serii przerażających horrorów. Grupa studentów wyrusza na wyprawę do lasów Black Hills. Szukają zaginionej przed laty siostry jednego z uczestników wyprawy. Z pomocą przychodzi im dwóch miejscowych, którzy zostają przewodnikami studentów. Szybko okazuje się, że plotki o tajemniczej wiedźmie czającej się w kniejach to nie bajki.

"Królestwo"

Coś dla fanów filmów przyrodniczych. "Królestwo" to kolejna część cyklu, który rozpoczął się w 2001 roku filmem "Mikrokosmos". Dopełnia "Makrokosmos" oraz "Oceany". Tym razem bohaterami filmu stają się europejskie zwierzęta lądowe. Twórcom udaje się uchwycić nietypowe, śmieszne, wzruszające i interesujące zachowania braci mniejszych. Opowieść zaczyna się w czasach prehistorycznych i sięga dnia dzisiejszego. Nie zabrakło polskiego wątku! Jednym z bohaterów filmu jest Puszcza Białowieska!

"Mając 17 lat"

Francuski dramat "Mając 17 lat" opowiada skomplikowaną historię dwóch na pozór odmiennych młodzieńców. Damiena (Kacey Mottet Klein) i Thomasa (Corentin Fila) na pierwszy rzut oka różni wszystko. Jeden jest synem białej bogatej lekarki. Drugi jest ciemnoskórym adoptowanym chłopakiem z biednej rodziny. Przewrotny los sprawia, że nienawidzący się nastolatkowie muszą zamieszkać pod jednym dachem. Nienawiść powoli przeradza się w coś zupełnie innego.

Zobacz: "Sługi boże". Jak gwiazdy prezentowały się na premierze filmu?

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: