ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl rozrywka kultura Nowy hit TVP: "Korona królowej"

Nowy hit TVP: "Korona królowej"

24.06.2017, godz. 02:00
TVP, telewizja polska
foto: AKPA

O tym serialu mówi się od ponad roku. Szef TVP Jacek Kurski (51 l.) oficjalnie przyznał swego czasu, że marzy mu się polska odpowiedź na turec- ką telenowelę "Wspaniałe stulecie" albo kultową "Grę o tron". I tak się stanie. W przyszłym tygodniu ruszają zdjęcia do superprodukcji "Korona królowej". W rolach głównych zobaczymy Mateusza Króla (29 l.) i Annę Grycewicz (38 l.).

Początkowo serial miał opowiadać burzliwe dzieje dynastii Jagiellonów w czasie największego rozkwitu Rzeczypospolitej w XVI wieku. Ostatecznie postanowiono zacząć od epoki ostatniego z Piastów, Kazimierza Wielkiego, który miał niezwykle bogate i obfitujące w romanse życie. Zdjęcia do serialu mają ruszyć 27 czerwca. Jak dowiedział się "Super Express", młodego Kazimierza zagra Mateusz Król, jego matkę, królową Jadwigę Bolesławównę - Halina Łabonarska (70 l.), ulubionego rycerza Jaśkę - Marcin Rogacewicz (37 l.), a w siostrę - księżniczkę Kunegundę Łokietkównę - wcieli się znana z "Barw szczęścia" Anna Grycewicz.

Szefostwo na Woronicza planuje na razie nakręcić jedynie dzieje ostatniego Piasta. - To będzie ok. 60 półgodzinnych odcinków. Jeśli serial się spodoba, wtedy zapadnie decyzja o kontynuacji i nakręceniu dziejów kolejnych królów już z dynastii Jagiellonów - dowiadujemy się nieoficjalnie w TVP.

Zobacz: Na co do kina w weekend? Repertuar kin na 23-25 czerwca

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: