ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl rozrywka kultura Pitbull. Niebezpieczne kobiety lepszy od 50 Twarzy Greya! Sukces polskiego filmu

Pitbull. Niebezpieczne kobiety lepszy od 50 Twarzy Greya! Sukces polskiego filmu

15.11.2016, godz. 11:11
Piotr Stramowski vs Jamie Dornan
Który z nich przystojniejszy? foto: EAST NEWS

Pitbull. Niebezpieczne kobiety pobiło rekord filmu Pięćdziesiąt twarzy Greya! Film Patryka Vegi zanotował najlepsze otwarcie w historii polskiego kina. Po premierowym weekendzie produkcja Patryka Vegi osiągnęła spektakularny sukces frekwencyjny, przyciągając do kin łącznie 835 265 widzów.

Pitbull. Niebezpieczne kobiety lepszy od Pięćdziesięciu twarzy Greya! Nowy film Patryka Vegi doprowadził do prawdziwej rewolucji w dotychczasowych rankingach frekwencyjnych. Wraz z pokonaniem Pięćdziesięciu twarzy Pitbull znokautował również takie światowe blockbustery, jak: „Gwiezdne wojny: Przebudzenia mocy” (całkowite polskie otwarcie – 790 000 widzów), „Shrek Trzeci” (793 000) i trzeci „Hobbit” (693 000). Nie mówiąc już o tak uznanych markach, jak: „Harry Potter”, „Indiana Jones”, „Madagaskar”, „Minionki” czy bondowskie „Spectre”. Wszystkie one musiały uznać wyższość „Pitbulla”. Imponujący start hitu Paryka Vegi zapisał się również w historii krajowej kinematografii, jako najwyższy wynik otwarcia polskiego filmu od 30 lat! Plasując się na szczycie historycznego podsumowania, „Pitbull. Niebezpieczne kobiety” wyprzedził w rankingu krajowych produkcji z najlepszymi otwarciami – „Listy do M 2” (655 000 widzów – licząc z przedpremierami). Jednocześnie – za sprawą „Niebezpiecznych kobiet” – na trzecie miejsce przesunął się wieloletni rekordzista, lider box office z lat 1999-2015 – „Pan Tadeusz” Andrzeja Wajdy (424 000 widzów w weekend otwarcia). W efekcie przetasowań na szczycie, podium rankingu opuścił inny wielki hit – taneczna superprodukcja „Kochaj i tańcz” Bruce'a Parramore’a z 2009 roku (otwarcie 393 000 widzów). Wynik oglądalności „Niebezpiecznych kobiet” to oczywiście najlepsze otwarcie w karierze reżyserskiej Patryka Vegi i najlepszy start filmu kinowego w 2016 roku. Pod tym względem nowy „Pitbull” zanotował miażdżące zwycięstwo nad konkurencją. Jego wynik – 835 000 widzów po pierwszym weekendzie – przebił łączną frekwencję otwarć aktualnych numerów dwa i trzy TOP10 2016 – animacji „Sekretne życie zwierzaków domowych” (315 000) oraz „Angry Birds Film” (246 000). Imponująco zaprezentował się również na tle tegorocznych krajowych premier – zupełnie deklasując „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach” (otwarcie 240 000 widzów) i „Wołyń” (230 000). Sukces „Pitbull. Niebezpieczne kobiety” to wypadkowa pozytywnych recenzji i ogromnego zainteresowania produkcją, które od kilkunastu tygodni sięga zenitu. Zwiastuny i oficjalne materiały zza kulis, jeszcze przed premierą, zanotowały w mediach społecznościowych blisko 8 000 000 odsłon! Przypomnijmy, że „Pitbull. Nowe porządki” (otwarcie 211 000) mógł się pochwalić łącznym rezultatem 1 428 000 widzów.

Za sukcesem "Pitbulla" stoi wiele czynników, jednak bez wątpienia jednym z nich jest Piotr Stramowski. Aktor ma coraz więcej fanek. Stramowski bardzo szybko stał się jednym z najprzystojniejszych Polaków. Jest przystojniejszy od Jamie Dornana? Oceńcie sami w naszej galerii powyżej artykułu.

ZOBACZ: Patryk Vega ma problem? MASA chce wytoczyć mu proces. Wiemy, za co

Więcej rozrywki
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: