ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl rozrywka kultura Pokemon Go! Jak będzie wyglądać przyszłość gry?

Pokemon Go! Jak będzie wyglądać przyszłość gry?

28.07.2016, godz. 14:05
Mistrz Pokemon Go. Złapał już 142 pokemony!
Mistrz Pokemon Go. Złapał już 142 pokemony! foto: SHUTTERSTOCK

Gra Pokemon Go pobiła wszelkie rekordy popularności. Przez niespełna miesiąc,  pobrało ją ponad 100 milionów graczy, a aplikacja nie jest jeszcze wypuszczona we wszystkich krajach świata! Twórcy gry już zapowiadają nowości, których możemy się spodziewać. Do tej pory zaprezentowali jedynie 10% tego, co chcą dać graczom!

Twórcy gry Pokemon Go zarabiają prawie dwa miliony dolarów dziennie z samych tylko reklam! Nic dziwnego! Gra jest dostępna dla użytkowników niespełna miesiąc, a już ma ponad 100 milionów pobrań. Oczywiście App Store, czy Google Play nie nalicza pobrań pliku instalacyjnego gry z innych serwisów. Jednak od premiery minął już miesiąc. Pojawił się pierwszy gracz, którzy schwytał niemal wszystkie stworki. Pokemonowym boom powoli się kończy, a niektórzy gracze już mogą poczuć się znużeni.

Firma Niantic musi więc szybko wymyślić coś, co zatrzyma graczy przy ich produkcie. Na Comic Conie w San Diego, twórcy gry wyjawili, kilka ze swoich planów. Stwierdzili, że do tej pory zaprezentowali jedynie 10% tego, co w przyszłości znajdzie się w Pokemon Go. Co to będzie?

1. Wymiana Pokemonów

Twórcy zapowiedzieli, że w najbliższym czasie w prowadzą do gry możliwość wymiany Pokemonów z innymi graczami. Będzie to możliwe jedynie w bliskim zasięgu od innego trenera. W oryginalnej serii był to ważny element gry. Dzięki temu łatwiej będzie zdobyć stworka, na którego od dawna polujemy, ale nie możemy go znaleźć.

2. Nowe rodzaje Pokemonów

Gry z serii Pokemon istnieją na rynku od 20 lat. W 1996 roku światło dzienne ujrzała pierwsza gra z kolorowymi stworkami (wówczas jeszcze w czerni i bieli) na konsole Gameboy. Z biegiem lat pojawiały się kolejne gry osadzone w świecie Pokemon, a wraz z tym wzrastała liczba rodzajów walecznych potworków. Obecnie jest ich ponad 700. W Pokemon Go możemy złapać tylko pokemony z I Generacji, czyli podstawowe 150 rodzajów. Twórcy obiecują, że z czasem w ich aplikacji pojawi się większa ilość Pokemonów.

3. Legendarne Pokemony

W grze Pokemon Go istnieją legendarne pokemony, takie jak Zaptos, Articuno, Moltres, czy Mew. Gracze ze smykałką do technologii znaleźli je w plikach gry, ale odkryli, że nie da się ich złapać. Czemu? Okazuje się, że twórcy pozwolą nam na schwytanie tych bardzo rzadkich Pokemonów, dopiero kiedy gra zostanie wypuszczona na całym świecie.

4. Nowe funkcje Poke Stopów i Gymów

Twórcy zapowiedzieli, że nowe moduły pozwolą przekształcić Poke Stopy w Poke Centra, gdzie będzie można leczyć ranne Pokemony. Zmianie ulec mają również Gymy, czyli areny, na których toczy się walki z innymi trenerami. Będzie też możliwość zostania liderem Gymu.

5. Poprawienie radaru

To element gry, nad którym twórcy pracują w pierwszej kolejności. W końcu to podstawa, która umożliwia łapanie kolejnych Pokemonów.

6. Rozmnażanie Pokemonów

Powyższe zmiany bardzo cieszą fanatyków Pokemon Go, ale niektórzy zastanawiają się nad innymi funkcjami, które były obecne w oryginalnej wersji gry. Jedną z nich jest możliwość rozmnażania Pokemonów tego samego gatunku. W grach na Gameboya była nawet możliwość założenia hodowli Pokemonów. Niestety w najbliższej przyszłości Niantic nie przewiduje włączenia tej opcji w grze.

Pozostaje więc uzbroić się w cierpliwość i czekać na aktualizację gry!

Zobacz: Gry PODOBNE do Pokemon Go!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: