ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl rozrywka kultura Pokemon Go - rozwiązania najczęstszych problemów. Nie działa tryb AR, brak połączenia z serwerem, jak załapć Pikachu

Pokemon Go - rozwiązania najczęstszych problemów. Nie działa tryb AR, brak połączenia z serwerem, jak załapć Pikachu

19.07.2016, godz. 13:43
Pokemon Go
foto: EAST NEWS

Pokemon Go to wielki hit! Miliony graczy na całym świecie opuściły swe domy, by łapać Pokemony na zewnątrz. Niestety jak w każdej grze, pojawiają się pewne problemy, których gracze nie umieją sami rozwiązać. My mamy odpowiedzi na najczęstsze pytania!

Grasz w Pokemon Go, ale pewne elementy gry sprawiają Ci trudności? Napotykasz na swojej drodze problemy? Przeczytaj nasz poradnik!

1. „GPS signal not found”, Failed to detect location” - czyli problemy z GPS

Pokeomon Go to gra, która wykorzystuje moduł GPS wbudowany w telefony. Oznacza to, że dzięki nadajnikowi gra lokalizuje gracza i pozwala mu szukać stworków w jego okolicy. Aby móc rozpocząć przygodę, należy upewnić się, że nasz telefon ma włączoną funkcję lokalizacji. Aby GPS działał jak najlepiej, należy włączyć w opcjach telefonu wysoką dokładność lokalizacji. Pamiętaj, że sygnał GPS może zaniknąć po wejściu do budynku. Starsze lub tańsze smartfony potrzebują czasem kilka minut, aby nawiązać połączenie z sygnałem GPS.

UWAGA: W grę można grać bez włączonego GPS, ale konieczne jest połączenie się z bardzo mocnym sygnałem WiFi. Telefon może wykryć naszą lokalizację za pomocą samego sygnału internetowego. Na dłuższą metę się to jednak nie sprawdza, gdyż w Pokemon Go chodzi o to, żeby się poruszać.

2. Czy można grać bez Internetu?

Nie. Pokemon Go to gra mobilna. Cały postęp gry zapisuje się na serwerach gry. Po za tym po każdym włączeniu aplikacji, trzeba się zalogować do gry. Bez Internetu nie można więc grać. Należy również uważać, by nie stracić sygnału internetowego, gdyż wtedy złapany przed chwilą Pokemon, lub zebrane przedmioty, mogą się nie zapisać.

3. "We’re not detecting yout phone’s orientation, would you like to turn off AR mode", czyli tryb AR nie działa

Pokemon Go przyciągnął wielu graczy tym, że Pokemony można łapać w prawdziwym świecie i to dosłownie! Wszystko za sprawą funkcji AR (rozszerzenia rzeczywistości). Za jej pomocą możemy ujrzeć napotkanego Pokemona na ekranie aparatu. Wielu graczy ma jednak problem z trybem AR.

Wynika on z tego, że tańsze modele telefonów nie posiadają żyroskopu. Wiele aplikacji, w tym Pokemon Go nie może nas dokładnie zlokalizować, przez co stworki pojawiają się na ekranie aparatu. Tak naprawdę to tylko fajny dodatek. Bez żyroskopu również można grać w Pokemony tylko, nie zobaczymy ich w rzeczywistym świecie, a na animowanych tłach. Poza tym o wiele łatwiej złapać Pokemona po wyłączeniu AR, gdyż prościej jest wyczuć odległość od Pokeballa.

4. Wymagania Pokemon Go

Wielu graczy może zastanawiać się, czy ich telefon będzie w stanie sprostać wymaganiom sprzętowym gry. Na szczęście aplikacja nie jest zbyt wymagająca i powinna sie uruchomić nawet na starszych i tańszych modelach. Aby uruchomić grę na Androidzie, musimy mieć oprogramowanie systemu w wersji 4.4 lub nowszej. Aby gra działała płynnie należy mieć co najmniej 1 GB pamięci RAM. Dla urządzeń z systemem iOS wystarczy system w wersji 8.0 lub nowszej.

UWAGA: Producenci gry zastrzegają, że aplikacja jest zoptymalizowana pod kątem smartfonów. Na niektórych tabletach mogą więc pojawić się drobne błędy.

5. "Connection Failed", "Unable to Connect to the Server" - czyli brak połączenia z serwerem

Gra jest stosunkowo świeża, a jej sukces przygniótł twórców. Aplikacja ma więcej użytkowników niż Twitter, czy Spotify. Nic więc dziwnego, że serwery gry mogą mieć problem z ilością użytkowników, którzy próbują zalogować się do niej w tym samym czasie. Dodatkowo sprawę komplikuje fakt, że 16 lipca udostępniono grę w kolejnych 26 krajach (w tym w Polsce). Ilość graczy drastycznie się zwiększyła i stąd problem zalogowaniem się do gry.

Internauci radzą, aby grać w godzinach rannych lub wczesnopopołudniowych. Wtedy graczy jest najmniej i trudno o podobny komunikat. Najgorzej jest po godzinie 17, kiedy większość osób wraca do domu ze szkoły/pracy i zaczyna grać w Pokemon Go.

6. Ile transferu pochłania Pokemon Go

To ważne pytanie, gdyż większość z graczy ma limit przesyłanych i odbieranych danych w swoich telefonach. Wszystko zależy od tego jak intensywnie gramy w grę. Średnio przez tydzień gra zużywa 110 MB danych, ale z pewnością znajdą się i tacy gracze, którzy wykorzystają 80 MB w ciągu kilku godzin. Aby zaoszczędzić zużycie Internetu, warto pobrać sobie mapę okolicy do pamięci telefonu.

7. Jak złapać Pikachu

Na koniec mały trik. Jeśli marzysz o Pikachu, ale nigdzie nie możesz go znaleźć, albo nie podobają Ci się startowe stworki (Squirtle, Bulbasaur, Charmander), istnieje prosty sposób na to, jak schwytać rozkosznego elektrycznego potworka. Wystarczy, że na początku gry, wyjdzie się z koła, które tworzą Pokemony startery. Po chwili powinien pojawić się Pikachu, gotowy do złapania. Ten sposób nie zawsze działa, dlatego należy uzbroić się w cierpliwość!

Zobacz: Pokemon Go - sprawdzone triki i porady!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: