ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl rozrywka kultura Polcon 2016. Program imprezy

Polcon 2016. Program imprezy

18.08.2016, godz. 13:43
Polcon 2016
foto: Facebook

Polcon to najstarszy i największy konwent fanów fantastyki, który od lat organizowany jest w Polsce. Tym razem Polcon Eurokonferencja 2016 odbędzie się we Wrocławiu w dniach 18-22 sierpnia w kompleksie Hali Stulecia. Zobacz co organizatorzy przygotowali dla fanów fantastyki.

Polcon to najstarszy i przez lata największy polski konwent fanów fantastyki. Tym razem Eurokonferencja 2016 odbędzie się we Wrocławiu w dniach 18-22 sierpnia w kompleksie Hali Stulecia. Dla niewtajemniczonych wyjaśniamy, że Polcon jest imprezą wędrowną i co roku odbywa się w innym mieście. Miejsce imprezy wybierane jest przez Forum Fandomu, a głosować może każdy uczestnik Polconu, który pojawi się na FF.

Zobacz program tegorocznego zlotu:

BLOKI PROGRAMOWE
Literatura
Nauka – nauki ścisłe – humanistyka
Muzyka, film i seriale
Komiks i grafika
Strefa NIUCON
Zjawiska Paranormalne
Gry fabularne i LARPy
Gry planszowe
Wargaming – gry bitewne, strategiczne, karciane
Multimedia
Fantastyka dla Najmłodszych

PODZIAŁ SAL PROGRAMOWYCH
Superbohaterowie – supersala dla wszystkich superbohaterów. I superzłoczyńców też.
Science-Fiction – wybiegnijmy w przyszłość: tę daleką i tę bliską, aby zerknąć, co szykuje dla nas nauka i wyobraźnia.
Postapokalipsa – Kopuła Gromu, Rad-X i inne rzeczy, które skojarzycie i zobaczycie tylko w światach i okresach po wielkiej apokalipsie.
Horror i groza – dla tych, którzy lubią się bać, w końcu czym byłby świat bez psychopatów, duchów i innych źródeł gęsiej skórki?
Audytorium – tutaj będzie się działo! Sala główna, gdzie przeżyjecie Galę Zajdla oraz spotkania z Największymi!
Strefa Niucon – konwent Niucon towarzyszy w tym roku Polconowi, więc możecie spodziewać się atrakcji związanych z mangą i anime oraz fantastycznymi światami Dalekiego Wschodu.
Foyer – Wioska Fanowska, gdzie przeniesiecie się w magiczny świat wykreowany przez rodzimych fanów fantastyki.
Steampunk i Cyberpunk – spotkajcie się z dwoma nietypowymi odmianami światów fantastycznych, czyli bliską i alternatywną przeszłością oraz czyhającym za rogiem światem naukowej fikcji.
Komiks – specjalne miejsca na warsztaty i prelekcje związane z obrazkowymi opowieściami wszelakich typów.
Fantasy – dawno, dawno temu, kiedy smoki były chlebem powszednim… Światy fantasy otrzymały specjalne miejsce, gdzie z pewnością spotkacie miłośników Elfów, Krasnoludów, a może nawet i Jaszczuroludzi.
Science-Fiction i UFO – Z Archiwum X spotyka się ze Star Trekiem, Star Wars, a nawet Stargate? Takie rzeczy tylko na Polconie!
Sala cesarska/Galeria – miejsce magicznych wystaw oraz spotkań z artystami-grafikami, ilustratorami, twórcami komiksów, ale nie zabraknie też wernisaży czy rozdania nagród.

Zobacz: Anja Rubik się rozwodzi! Jej mąż potwierdził rozstanie!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: