ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl rozrywka kultura PZU Bieg po Nowe Życie. Wspieramy polską transplantologię

PZU Bieg po Nowe Życie. Wspieramy polską transplantologię

08.09.2016, godz. 02:00
7 Bieg Po Nowe Życie PZU
foto. facebook/7 Bieg Po Nowe Życie PZU foto: materiał prasowy

17 września w Łazienkach Królewskich odbędzie się 9. PZU Bieg po Nowe Życie - największa w Polsce społeczna inicjatywa wsparcia transplantologii, świadomego dawstwa i przeszczepów rodzinnych. Po raz dziewiąty gwiazdy kina, teatru, estrady, dziennikarze i sportowcy, a przede wszystkim osoby po transplantacji z Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji spotkają się na trasie marszu nordic walking, by promować najszlachetniejszą z idei.

- Kiedy sześć lat temu zaczynaliśmy ten projekt, nikt z nas nie wiedział, jak będzie on wyglądał w przyszłości. Chcieliśmy pokazać, że można mówić o transplantacji narządów w sposób prawdziwy, bez sztucznej powagi, w wielkiej grupie osób, których celem jest przekonywanie innych, że oddając narząd, ratujemy życie - mówi Arkadiusz Pilarz, dyrektor PZU Biegu po Nowe Życie.

We wrześniu 2015 r. marszowi gwiazd i osób po transplantacji towarzyszyła próba pobicia rekordu Guinnessa w liczbie osób uczestniczących w marszu nordic walking. Próba zakończona sukcesem - nowy rekord wpisany do Księgi Guinnessa wynosi 1660 osób. Także w tym roku zostanie podjęta próba pobicia rekordu w nowej kategorii - największa lekcja nordic walking. Szczegóły: www.biegponowezycie.pl

Zobacz: 18-latek z Polski zwyciężył Eurowizję dla Młodych Muzyków w Niemczech

Źródło: UWAGA! TVN/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: