ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl rozrywka kultura San Diego Comic Con 2016. Kto zagra Captain Marvel? Co wydarzy się w filmie "Black Panther"? Sprawdź!

San Diego Comic Con 2016. Kto zagra Captain Marvel? Co wydarzy się w filmie "Black Panther"? Sprawdź!

28.07.2016, godz. 12:27
Captain Marvel, Black Panther
foto: Marvel

Na tegorocznym Comic Conie w San Diego, przedstawiciele Marvel Studios uchylili rąbka tajemnicy, obejmującej ich najnowsze filmy. Zdradzono jednak czego ma dotyczyć fabuła solowego filmu o Black Pantherze. Wyjawiono także, która aktorka wcieli się w Captain Marvel.

Comic Con to wspaniała okazja, żeby dowiedzieć się czegoś nowego o nadchodzących produkcjach superbohaterskich. Marvel Studios w panelach poświęconych poszczególnym filmom na podstawie komiksów, zdradziło istotne szczegóły dotyczące filmów "Black Panther" i "Captain Marvel".

W końcu wyjawiono, kto wcieli się w tytułową superbohaterkę! Captain Marvel zagra Brie Larson, znana z takich filmów jak "Wykolejona", "Scott Pilgrim kontra świat", czy "Gracz". To właśnie ona odtworzy na srebryn ekranie Carol Danvers, która posiada niesamowitą moc.

Bohaterka zadebiutowała w 13 numerze "Marvel Super-Heroes" z 1968 roku, ale moce zyskała dopiero w "Ms. Marvel" #1 z 1977. Zmieniała wielokrotnie pseudonimy i kostiumy, aby w 2012 roku zostać następczynią legendarnego Captaina Marvela. Jest supersilna, superszybka, potrafi latać oraz miotać fotonicznymi promieniami.

Ujawniono też, czego będzie dotyczyć fabuła filmu o solowych przygodach Black Panthera. Ten bohater zadebiutował w filmie "Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów", gdzie wlaczył po stronie Iron Mana.

- Historia filmu Black Panther opowiada o – moment, co właściwie mogę zdradzić? – o kryzysie władzy Czarnej Pantery. Jego kraj jest zagrożony przez dwóch złoczyńców, więc korzysta on z pomocy CIA i Dora Milaje, aby powstrzymać zagrożenie” – powiedziała Lupita Nyong’o, która wcieli się w wojowniczą Nakię. Black Panther, a właściwie ukrywający się pod maską T'Challa jest królem afrykańskiego państwa Wakanda, słynącego ze złóż tajemniczego metalu - vibranium. Główną rolę ponownie zagra Chadwick Boseman.

Zobacz: "Legion Samobójców", "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć", "Doctor Strange" - najlepsze trailery z San Diego Comic Con!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: