ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl rozrywka kultura Spider-Man jak Harry Potter?

Spider-Man jak Harry Potter?

29.07.2016, godz. 12:42
Spider-Man, Harry Potter
foto: Fotomontaż SE.pl

Na nowego Spider-Mana musimy poczekać jeszcze prawie rok. Twórcy jednak już uchylają rąbka tajemnicy, która owiewa fabułę ekranizacji kultowej serii komiksowej Marvela. Okazuje się, że Spidey ma przypominać... Harry'ego Pottera!

Nie chodzi tu o fizyczne podobieństwo Daniela Raddclife'a, który wcielał się w Harry'ego Pottera do Toby'ego Maguire'a, odgrywającego główną rolę w pierwszym filmie o Spider-Manie! Tym bardziej, że w nowym filmie o pajęczym superbohaterze jako Peter Parker wystąpi Tom Holland. Na tegorocznym Comic Conie w San Diego, twórcy filmu "Spider-Man: Homecoming" zdradzili, że książkowy młody czarodziej był inspiracją dla młodocianego herosa z kart komisku.

Nowy Spider-Man należy w końcu do świata, w którym rozgrywa się akcja filmów takich jak Avengers, Ant-Man, Thor, Iron Man, czy Captain America. Spidey ma być więc odskocznią od tego co poznaliśmy do tej pory. Widzieliśmy już jak żyje nordycki bóg piorunów, playboy milioner w złotej zbroi, czy odmrożony z bryły lodu weteran II wojny światowej. Czas na bardziej przyziemną postać.

- Naszym pierwszym zamysłem było właśnie opowiedzenie przygód Petera w takim stylu, jak to było w przypadku uczniów Hogwartu, których losy śledziliśmy właśnie podczas roku szkolnego - mówił podczas panelu dyskusyjnego Kevin Feige, twórca kolejnych faz w filmowym świecie Marvela.

W komiksach było podobnie. Peter Parker był postacią, z którą czytelnik mógł się utożsamić najbardziej - przeżywał zawody miłosne, był niepopularny w szkole, mieszkał w wynajmowanej kawalerce i ledwo wiązał koniec z końcem. Czy to oznacza, że na przestrzeni kilku lat, będziemy śledzić dorastanie Petera Parkera?

Zobacz: San Diego Comic Con 2016. Kto zagra Captain Marvel? Co wydarzy się w filmie "Black Panther"? Sprawdź!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: