ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl rozrywka kultura TERRORYZM w Polsce? Atak KWASEM pod Teatrem Powszechnym!

TERRORYZM w Polsce? Atak KWASEM pod Teatrem Powszechnym!

29.05.2017, godz. 14:57
Krucjata Różańcowa zablokuje teatr
Krucjata Różańcowa zablokuje teatr foto: EAST NEWS

Pracownicę Teatru Powszechnego zaatakowano kwasem podczas Krucjaty Różańcowej! Do ataku doszło w czasie protestów przeciwko spektaklowi "Klątwa". "Możemy śmiało powiedzieć że 27 maja 2017 skrajna prawica w Polsce dokonała aktu terrorystycznego." - czytamy wpis Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich.

Teatr Powszechny wywołał ogromne oburzenie kontrowersyjną sztuką pt. "Klątwa". Spektakl przedstawia sceny takie jak zbiórka pieniędzy na zabójstwo Jarosława Kaczyńskiego lub seks oralny z figurą papieża Jana Pawła II. Konflikt między teatrem a środowiskami katolicko-narodowymi zaognił się. W czasie protestu narodowców pracownica teatru została poparzona kwasem.

W proteście przeciwko Teatrowi Powszechnemu wzięli udział zwolennicy ONR-u, Młodzieży Wszechpolskiej oraz Krucjaty Różańcowej. Uczestnicy demonstracji skandowali hasła takie jak "my Chrystusa wyznajemy, demokracji tu nie chcemy!" i wrzucili odpalone race do budynku teatru. Eskalacja agresji sięgnęła szczytu, gdy jeden z uczestników rozlał żrącą substancję we foyer, którą poparzyła się jedna z pracownic teatru. - Poczuła mrowienie na ręce - relacjonowali dla Wyborczej świadkowie pracujący w teatrze. - Nagle zaczęła mieć czerwone ręce, zdrętwiały jej palce. - opowiadali. Takie działania często były stosowane przez muzułmańskie organizacje terrorystyczne. W krajach afrykańskich ofiarami takich ataków najczęściej padali księża i pastorowie. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych udostępnił wpis, w którym czytamy "możemy śmiało powiedzieć że 27 maja 2017 skrajna prawica w Polsce dokonała aktu terrorystycznego."

Teatr Powszechny wydał oświadczenie, w którym zauważa, że spektakl pt. "Klątwa" jest odpowiedzią właśnie na takie radykalne zachowania wśród prawicy. - Zatrważający jest fakt, że prawicowe bojówki używające przemocy w przestrzeni publicznej zyskują jawne wsparcie władz kościelnych i państwowych. - czytamy.


Pracownicą teatru zaopiekowało się pogotowie. Na szczęście nie doznała uszczerbku na zdrowiu, z wyłączeniem poparzenia ręki w trakcie sprzątania żrącej substancji.

A co wy sądzicie o tej sytuacji?

ZOBACZ: Radni PiS chcieli zakazać "Klątwy"- PO postawiło veto!

Więcej rozrywki
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: