ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl rozrywka kultura Warto przeczytać: Jak dobrze jeść..., Kłótnia w dalekim kraju

Warto przeczytać: Jak dobrze jeść..., Kłótnia w dalekim kraju

07.03.2017, godz. 02:00
książki
foto: Pixabay.com

"Przepisy na szczęście" nie są prostą książką kucharską, autorka - psycholog zajmująca się wpływem jedzenia na nasz organizm i psychikę - radzi nie tylko, co jeść, ale z kim, w jakiej atmosferze i jak przygotowane.

Ale oczywiście przepisy są najważniejsze i zajmują większość książki. Tym razem swoje kulinarne propozycje Maia Sobczak, autorka świetnie przyjętej "Qumam kasze", oparła na ryżu, komosie ryżowej, mące orkiszowej i kiszonkach. Jedne banalnie proste, inne egzotyczne i wymagające nieco wysiłku, ale wszystkie - atrakcyjne. Spośród niemal 70 potraw każdy wybierze coś naprawdę interesującego dla siebie.

Maia Sobczak, "Przepisy na szczęście", Wyd. Muza

 

Nie tylko współczesna polityka potrafić być jednocześnie porywająca i odpychająca, szlachetna i amoralna. Udowadnia to Michael Dobbs, znakomity brytyjski pisarz, autor "House of Cards". W Polsce ukazała się właśnie jego powieść "Wojna Winstona".

Dobbs przenosi nas do lat 30. XX wieku. Hitler wkracza do Czechosłowacji, Europa nie wie, jak się zachować. Premier Wielkiej Brytanii Neville Chamberlain uważa, że to tylko "kłótnia w dalekim kraju między ludźmi, o których nic nie wiemy". Ale Winston Churchill wie, że zaczyna się gra o przyszłość świata i rozpoczyna wielką polityczną intrygę.

Naprawdę warto! Michael Dobbs, "Wojna Winstona", Wyd. Znak

Zobacz:

Na co do kina w weekend? Premiery filmowe na 3-5 marca 2017

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: