ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl rozrywka kultura Warto przeczytać! Nowości książkowe

Warto przeczytać! Nowości książkowe

14.11.2016, godz. 05:00
biblioteka, książki
foto: FOTO SE

Nowości na rynku wydawniczym:

Zagadkowy telefon

Czy dzwonił do was ktoś w środku nocy? "Pewnie jakiś pijany źle wybrał numer", pomyśleliście. To właśnie przytrafia się bohaterce powieści "Nefrytowa szpilka". Ale jej odebranie telefonu wywraca życie do góry nogami...

Melania jest kobietą sukcesu. Na swoją pozycję musiała jednak ciężko pracować. Dorastała w ubogiej rodzinie, jej matka była szwaczką i szybko ją osierociła, ojciec nie interesował się nią. A jednak Melanii udało się skończyć wymarzone studia, dostać na staż w prestiżowym domu aukcyjnym w Londynie i zostać najlepszą specjalistką od chińskich antyków.

Co zmieni w jej życiu nocny telefon?

Joanna Miszczuk, "Nefrytowa szpilka", Wyd. Prószyński i S-ka

Podróż po Australii

Żyją tam kangury i słodkie koala, to kraj Aborygenów i bardzo długo się tam leci samolotem - tyle o Australii wie przeciętny Europejczyk. Jest okazja, by dowiedzieć się więcej, bo ukazała się świetna książka "Busem przez świat. Australia za 8 dolarów".

Jej autor opisał w niej swoją podróż po tym egzotycznym kraju, ale podróż dość niezwykłą. Przejechał bowiem Australię starym busem. W cztery miesiące on i jego ekipa przebyli 25 tysięcy kilometrów. Przeżyli 50-stopniowe upały, stanęli oko w oko z krokodylami i dziesiątkami jadowitych węży oraz pająków.

Świetna reporterska opowieść okraszona jest masą zdjęć z niecodziennej wyprawy. 

Karol Lewandowski, "Busem przez świat. Australia za 8 dolarów", Wyd. SQN

Zobacz także: Michał Żurawski o Azja Express: były sytuacje zagrażające życiu

Źródło: Paulina Koziejowska
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: