ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl rozrywka kultura Warto przeczytać: "Stalker" i "Magia Nart"

Warto przeczytać: "Stalker" i "Magia Nart"

08.09.2016, godz. 02:00
biblioteka, książki
foto: FOTO SE

Warto przeczytać: "Stalker" i "Magia Nart".

Nie tylko o nartach

Takiej książki jeszcze nie było, to pełna monografia narciarstwa w Polsce. Autorzy dotarli do ludzi, dokumentów, zdjęć i rycin przedstawiających historię tego sportu. Pierwsze wzmianki o nartach w Polsce pojawiły się w XVI wieku i dotyczą... biegówek, jednak prawdziwy rozkwit tej dyscypliny nastąpił na początku XX wieku. Słama i Szatkowski kreślą sylwetki pionierów białego szaleństwa, śledzą zmiany zachodzące w technikach jazdy i budowie nart.

"Magia nart" nie jest książką tylko dla miłośników tego zimowego sportu. To także opowieść o społecznych i kulturowych zmianach zachodzących na przestrzeni lat. 

Beata Słama, Wojciech Szatkowski, "Magia Nart"

Prześladowca

Stalker to szpieg, prześladowca, ktoś, kto tropi swoją ofiarę i nie daje jej spokoju, nęka. A kim jest tytułowy złoczyńca z powieści Larsa Keplera? Na to pytanie będzie musiał znaleźć odpowiedź komisarz Joona Linna. A będzie to jedno z trudniejszych jego śledztw.

Wszystko zacznie się od e-maila, który trafi do policyjnej skrzynki. Zamieszczony w nim link pokieruje odbiorców do filmu przedstawiającego kobietę w oknie. Kilka dni później okaże się, że bohaterka ujęć zostaje w nieprawdopodobnie brutalny sposób zamordowana. Ale na tym się nie skończy. Po kilku dniach policja znajdzie kolejną ofiarę. 

Lars Kepler "Stalker", Wyd. Czarne

Zobacz: Gra o Tron: ośmioro martwych bohaterów serialu, którzy nadal żyją w książkach

Źródło: UWAGA! TVN/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: