ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl rozrywka kultura Warto przeczytać!

Warto przeczytać!

04.08.2016, godz. 05:00
Książka pod poduszką
foto: EAST NEWS

Co warto przeczytać? Sprawdź!

"Płyń z tonącymi" to połączenie rodzinnej sagi i kryminału, powieści obyczajowej i tajemniczej opowieści o zagmatwanej europejskiej historii. Bohaterem książki jest 23-letni Edvard, który dorastał w domu dziadków. Swoich rodziców nie pamięta, bo kiedy miał trzy lata, zginęli podczas wycieczki do Francji. On sam zaginął wtedy na kilka dni. Edvard postanawia rozwikłać rodzinną zagadkę, jedzie na Szetlandy, a później trafia do Francji, na cmentarz żołnierzy z I wojny światowej. Uwaga! Wciąga od pierwszej kartki.

Lars Mytting, "Płyń z tonącymi", Wyd. Smak Słowa

O Korei Północnej napisano już wiele książek. Ale opowieść Josepha Kima wstrząsa tym bardziej, że jest to relacja człowieka, który przeżył jeden z najgorszych okresów w historii tego totalitarnego państwa jako kilkuletnie dziecko. Miał pięć lat, gdy rozpoczęła się pierwsza fala tzw. Wielkiego Głodu - wielkiej klęski, która pochłonęła miliony ludzkich istnień, w tym jego ojca.

Kim z matką i rodzeństwem uciekł do Chin, gdzie musiał kraść, żebrać, żeby przeżyć. Cudem trafił na ludzi, którzy pomogli go przerzucić do USA...

Joseph Kim, Stephan Talty, "Pod jednym niebem", Wyd. Prószyński i S-ka

Zobacz: "Harry Potter i przeklęte dziecko". Kiedy premiera nowej części?

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: