ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl rozrywka kultura Weekend małych odkrywców - warsztaty naukowe w salonach Empik

Weekend małych odkrywców - warsztaty naukowe w salonach Empik

04.09.2016, godz. 08:30
Weekend małych odkrywców
foto: materiały prasowe

Zastanawiasz się jak wzbudzić w dziecku ciekawość świata i pasję do nauki? Szukasz sposobu na przedstawienie mu w atrakcyjny sposób tajników biologii, chemii i matematyki? „Eksperymentuj z Treflem” – już w najbliższy weekend, 3-4 września w salonach Empik Arkadia i Blue City odbędą się naukowe warsztaty dla dzieci. Podczas różnorodnych, całodziennych zajęć, pod okiem doświadczonych edukatorów, najmłodsi będą mogli samodzielnie przeprowadzić badawcze eksperymenty i odkryć jak niezwykła potrafi być nauka.

Dzieci najchętniej rozwijają swoje umiejętności poznawcze poprzez spontaniczne działania. Badania naukowe dowodzą, że dzięki przeprowadzaniu doświadczeń i w trakcie zabawy uwalnia się ważny neuroprzekaźnik – dopamina, która odpowiada za energię, samopoczucie i motywuje do działania. Warsztaty naukowe „Eksperymentuj z Treflem” mają na celu wzbudzenie w dzieciach pozytywnych skojarzeń z pozornie odstraszającymi swoją trudnością dziedzinami nauki. W efekcie, oferując najmłodszym możliwość przeprowadzania samodzielnych doświadczeń, zwiększa się ich ciekawość świata i umacnia chęć do nauki. Gdy więc tajemniczo wyglądające naukowe wzory i skomplikowane prawa przyrody zaczynają ożywać w postaci barwnych eksperymentów, plastyczna dziecięca wyobraźnia traktuje je jako fascynujące wyzwanie. Nauka staje się przygodą, a dzieci małymi odkrywcami.

Na warsztaty w salonach Empik współorganizowane z firmą Trefl zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 8 lat. W wyniku eksperymentów powstaną m.in. kolorowe robaczki i pachnąca sól do kąpieli. Podczas zabawy dzieci zdobędą nowe umiejętności i wykorzystają drzemiący w nich potencjał. Doświadczenia zostały przygotowane w taki sposób, aby mogły brać w nich udział całe grupy. Dzięki temu uczestnicy edukacyjnej zabawy nabywają umiejętności współpracy z innymi, w większym zespole. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

3 września, godz 12:00-18:00
Empik Arkadia
Warszawa, Al. Jana Pawła II 82

4 września, godz 12:00-18:00
Empik Blue City
Warszawa, Aleje Jerozolimskie 179

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: