ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl rozrywka kultura Weterani. Wyrwani śmierci - premiera nowego serialu FOKUS TV już w maju!

Weterani. Wyrwani śmierci - premiera nowego serialu FOKUS TV już w maju!

25.05.2017, godz. 08:23
serial WETERANI FOKUS TV
serial WETERANI FOKUS TV foto: Fokus TV

Jak wygląda praca żołnierza na misji wojennej? O tym opowiedzą polscy weterani, którzy cudem uniknęli śmierci. Ich dramatyczne historie już niedługo poznamy w nowym serialu dokumentalnym produkcji telewizji FOKUS TV "Weterani. Wyrwani śmierci"

Serial "Weterani. Wyrwani śmierci" to historie polskich żołnierzy, którym cudem udało się przeżyć na niebezpiecznych misjach wojennych. Wojna odcisnęła na nich nie tylko piętno fizyczne. Rany na ciele są niczym w porównaniu z traumą, z którą przyszło się im zmierzyć po powrocie do Polski. Z czym spotykają się w kraju? Czy na wzór amerykańskich weteranów są uznawani za bohaterów? Niestety, polska rzeczywistoś jest o wiele bardziej brutalna! Wystarczy posłuchać TYCH relacji

- Chciałbym, żeby ludzie na nas żołnierzy nie mówili, że jesteśmy najemnikami. "Mają, co chcieli. Niech żona teraz na własny koszt ściąga ciało z trumną". To, że ludzie tak wypisują, wkurza - wyznaje jeden z bohaterów serialu "Weterani. Wyrwani śmierci".

Po służbie na misji w pamięci pozostają traumatyczne obrazy.

- Ktoś po kablu odpalił minę. I ten chłopczyk... On tak naprawdę przyjął wszystko na siebie - wspomina drastyczny obraz jeden żołnierzy.

Premiera serialu "Weterani. Wyrwani śmierci" będzie miała miejsce w czwartek 25 maja 2017 roku o godznie 22:00 na kanale FOKUS TV.

ZOBACZ: Zarobki żołnierzy w Polsce. Ile dostaje szeregowy i generał? [INFOGRAFIKA]

Więcej rozrywki
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: