Super Express» Rozrywka» Plotki» 27 ZWIERZĄT ZABITYCH na planie Hobbita!. HOBBIT, SKANDAL, ZWIERZĘTA, PETER JACKSON, PRAWA ZWIERZĄT, ŚMIERĆ, KONIE, KOZY, KUCYKI, KURY

27 ZWIERZĄT ZABITYCH na planie Hobbita!

Choć do premiery HOBBITA zostało jeszcze trochę czasu, wokół filmu zrobiło się już głośno. Niestety skandal związany ze śmiercią 27 zwierząt, które wystąpiły w produkcji, może zaszkodzić jego promocji. Obrońcy praw zwierząt zapowiedzieli już protesty podczas premiery.

Peter Jackson, reżyser Władcy pierścieni ma poważny problem. Okazuje się, że na planie filmowym HOBBITA w wyniku zaniedbania zmarło aż 27 zwierząt. Obrońcy zwierząt pozwali wytwórnię o "znęcanie się nad końmi, owcami, kozami i kurczakami". Wyszło na jaw, że nie zapewniono im odpowiednich warunków i należytej opieki weterynaryjnej.

Pudelek donosi, że w wyniku zaniedbania sześć koni, pięć kucyków, trzy kozy, dwanaście kurczaków i jedna owca zmarły po zakończeniu zdjęć do jego najnowszego filmu - Hobbita. Rzecznik Jacksona przeprosił już za "niedopilnowanie tak ważnej sprawy", jednak zaznaczył, że niektóre spośród 150 zwierząt wykorzystanych do produkcji filmu, "zmarły z przyczyn naturalnych".

Organizacje broniące praw zwierząt oburzone tą sytuacją zapowiedziały już protesty podczas światowej premiery filmu, która odbędzie się 28. listopada w Nowej Zelandii.

Zeznania treserów, którzy przygotowywali zwierzęta do gry w filmie, przemawiają na niekorzyść wytwórni i reżysera. Okazuje się, że zwierzęta kaleczyły się o zardzewiałe ogrodzenie. Najbardziej cierpiały konie, które łamały sobie nogi wpadając w dziury w ziemi na wybiegu. Z braku opieki weterynaryjnej musiano je usypiać...

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij nk udostepnij
Najnowsze plotki i skandale zawsze z Tobą. se.pl na komórce i tablecie!
Najczęściej komentowane
se app Pobierz na iPhone Pobierz na iPad Pobierz na Androida