Super Express» Rozrywka» Plotki» Andrzej Turski nie chciał się leczyć! Nie przyjmował do siebie, że jest chory. Andrzej Turski w szpitalu - choroba prezentera Panoramy w TVP2

Andrzej Turski nie chciał się leczyć! Nie przyjmował do siebie, że jest chory

Stan Andrzeja Turskiego (70 l.) wciąż jest ciężki, ale stabilny. Dziennikarz leży nieprzytomny w jednym z warszawskich szpitali. Jak się okazuje, pan Andrzej nie traktował poważnie swojej choroby. Uważał, że tak jak pokonał nowotwór, tak samo da radę z cukrzycą.

- Andrzej nie przykładał dużej wagi do leczenia cukrzyce. Nie chciał brać leków, twierdził, że da radę bez nich, że nie chce być schorowanym emerytem. Chciał udowodnić, że da radę pracować i pokonać chorobę, tak jak kilka lat temu pokonał raka – mówią nam znajomi Turskiego z pracy.
Podobno prowadzący „Panoramę” zapominał o braniu leków i za mało odpoczywał, co doprowadziło do rozwoju cukrzycy II stopnia. W feralnego czwartku, kiedy to trafił nieprzytomny do szpitala, wziął za małą dawkę insuliny. Teraz od blisko tygodnia Turski leży nieprzytomny w warszawskim szpitalu MSW i oddycha przez respirator. Stan jego jest ciężki, ale stabilny. Teraz wszystko zależy od siły jego organizmu.
Przed bagatelizowaniem takich chorób ostrzegają lekarze.
- Cukrzyca wymaga stosowania się do zaleceń. Podstawą jest dieta, ruch fizyczny, redukcja masy ciała, przyjmowanie leków. Jeśli pacjent tego nie stosuje, a szczególnie nie przestrzega diety może szybciej dojść do powikłań do których zalicza się kwestie związane z naczyniami jak zawał serca, udar mózgu, uszkodzenie nerek czy wzroku. Jeśli cukrzyk nie przestrzega diety nawet insulina nie pomoże - usłyszeliśmy w Poradni Diabetologicznej w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki.

- Andrzej nie przykładał dużej wagi do leczenia cukrzycy. Nie chciał brać leków, twierdził, że da radę bez nich, że nie chce być schorowanym emerytem. Chciał udowodnić, że da radę pracować i pokonać chorobę, tak jak kilka lat temu pokonał raka – mówią nam znajomi Turskiego z pracy.

Zobacz: Dramat rodziny Andrzeja Turskiego! Prezenter nie odzyskał przytomności

Podobno prowadzący „Panoramę” zapominał o braniu leków i za mało odpoczywał, co doprowadziło do rozwoju cukrzycy II stopnia. W feralny czwartek, kiedy trafił nieprzytomny do szpitala, wziął za małą dawkę insuliny. Teraz od blisko tygodnia Turski leży nieprzytomny w warszawskim szpitalu MSW i oddycha przez respirator. Jego stan jest ciężki, ale stabilny. Teraz wszystko zależy od siły jego organizmu.

Zobacz też: Przyjaciele Turskiego nie tracą nadziei. Andrzeju, trzymaj się!

Przed bagatelizowaniem takich chorób ostrzegają lekarze.

- Cukrzyca wymaga stosowania się do zaleceń. Podstawą jest dieta, ruch fizyczny, redukcja masy ciała, przyjmowanie leków. Jeśli pacjent tego nie stosuje, a szczególnie nie przestrzega diety, może szybciej dojść do powikłań, do których zalicza się kwestie związane z naczyniami takimi jak zawał serca, udar mózgu, uszkodzenie nerek czy wzroku. Jeśli cukrzyk nie przestrzega diety, nawet insulina nie pomoże - usłyszeliśmy w Poradni Diabetologicznej w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki.

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij nk udostepnij
Najnowsze plotki i skandale zawsze z Tobą. se.pl na komórce i tablecie!
Najczęściej komentowane
se app Pobierz na iPhone Pobierz na iPad Pobierz na Androida