Super Express» Rozrywka» Plotki» EUROWIZJA 2012: KTO WYGRAŁ - Loreen ze Szwecji. FAWORYTKI Buranowskie Babuszki z Rosji DRUGIE - YOUTUBE. EUROWIZJA 2012, EUROWIZJA 2012 KTO ZWYCIĘŻYŁ, LOREEN, BURANOWSKIE BABUSZKI, GDZIE BYŁ FINAŁ EUROWIZJI 2012, BAKU, AZERBEJDŻAN, FINAŁ EUROWIZJI 2012 W BAKU

EUROWIZJA 2012: KTO WYGRAŁ - Loreen ze Szwecji. FAWORYTKI Buranowskie Babuszki z Rosji DRUGIE - YOUTUBE

Loreen ze Szwecji wygrała festiwal Eurowizji 2012 pokonując faworytki konkursu, Buranowskie Babuszki z Rosji. W tym roku impreza odbywała się w stolicy Azerbejdżanu, Baku. Z powodu kryzysu nie brali w niej udział Polacy.

Loreen zaprezentowała podczas finału Eurowizji dyskotekową piosenkę "Euphoria".  To już już piąte zwycięstwo Szwecji w historii tego konkursu. Ostatni raz Szwedzi zdobyli Grand Prix w 1999 roku.

Dlatego właśnie przyszłoroczna, 58. edycja Eurowizji odbędzie się w Szwecji. To właśnie zwycięskie państwo staje się gospodarzem kolejnego konkursu Eurowizji.

Już wiadomo, kiedy odbędzie się Eurowizja 2013: dwa koncerty półfinałowe zaplanowano na 14 i 16 maja, a finał na 18 maja.

Zobacz występ Loreen podczas finału konkursu Eurowizji 2010  w utworze "Euphoria":

 

Drugie miejsce zajęły Buranowskie Babuszki z Rosji. Leciwe panie (średnia wieku w zespole to 70 lat) odśpiewały swój przebój "Party For Everybody".

Buranowskie Babuszki chciały zebrać pieniądze na budowę cerkwi w swojej wsi. Sadząc po ich popularności, raczej im się to uda, choć konkursu ostatecznie nie wygrały.

Zobacz, jak Buranowskie Babuszki śpiewały podczas finału Eurowizji 2012:

W finale wzięło udział 26 państw. W gronie tym nie znalazła się Polska. TVP zrezygnowała z polskich eliminacji i wysyłania do Azerbejdżanu naszego reprezentanta, ponieważ w ostatnich latach nasi wokaliści nie zakwalifikowywali sięnawet do finału, przepadając już w półfinałach.

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij nk udostepnij
Najnowsze plotki i skandale zawsze z Tobą. se.pl na komórce i tablecie!
Najczęściej komentowane
se app Pobierz na iPhone Pobierz na iPad Pobierz na Androida