Super Express» Rozrywka» Plotki» Irena Jarocka: Kim była, co osiągnęła, najlepsze piosenki YOUTUBE. IRENA JAROCKA NIE ŻYJE, JAROCKA UMARŁA, JAROCKA ZMARŁA, PIOSENKI JAROCKIEJ, JAROCKA, Irena Jarocka

Irena Jarocka: Kim była, co osiągnęła, najlepsze piosenki YOUTUBE

21. stycznia w wieku 66 lat po długiej chorobie zmarła w Warszawie piosenkarka Irena Jarocka. Ta artystka to autorka wielu przebojów polskiej piosenki.

Studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Gdańsku na wydziale wychowania muzycznego. Ale również ukończyła Wydział Biologii Studium Nauczycielskiego, także w Gdańsku.

Debiutowała w 1966 roku na  festiwalu w Opolu.  W roku 1968 zdobyła w w Opolu nagrodę za piosenkę "Gondolierzy znad Wisły":

W latach 1969–1973 przebywała na stypendium w Paryżu. Doskonaliła tam swoje umiejętności wokalne i sceniczne m.in. w Petit Conservatoire de la Chanson przy paryskiej Olympii. Koncertowała u boku takich gwiazd jak Michel Sardou, Charles Aznavour czy Mireille Mathieu.

Jednym z jej niezapomnianych przebojów jest piosenka "Kawiarenki":

Irena Jarocka wystąpiła też w roli piosenkarki Ireny Orskiej w filmie Jerzego Gruzy "Motylem jestem, czyli romans Czterdziestolatka", skąd pochodzi piosenka "Motylem jestem":

Fani piosenkarki z pewnością kochają jej przebój z 1974 roku "Wymyśliłam cię":

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij nk udostepnij
Najnowsze plotki i skandale zawsze z Tobą. se.pl na komórce i tablecie!
Najczęściej komentowane
se app Pobierz na iPhone Pobierz na iPad Pobierz na Androida