Super Express» Rozrywka» Plotki» PERFEKCYJNA PANI DOMU: Poradnik Małgorzaty Rozenek. MAŁGORZATA ROZENEK, PERFEKCYJNA PANI DOMU, SŁOIKI, STERYLIZACJA SŁOIKÓW, PORADY, RADY, PRZETWORY

PERFEKCYJNA PANI DOMU: Poradnik Małgorzaty Rozenek

Małgorzata Rozenek jest skarbnicą praktycznych porad, które ułatwią życie każdej pani domu. Prowadząca program PERFEKCYJNA PANI DOMU, zdradziła dwa sposoby na wysterylizowanie słoików. Czy korzystasz z jej rad?

Małgorzata Rozenek była gościem w jednym z odcinków Dzień Dobry TVN. PERFEKCYJNA PANI DOMU, udzieliła kilku rad, jak wysterylizować słoiki. Otóż prozaiczna z pozoru czynność, okazuje się niezwykle istotnym elementem wekowania przetworów.

Pierwszym sposobem na przygotowanie słoików jest ich wygotowanie. Należy włożyć je do gotującej wody i po kilku minutach wyjąć i dokładnie je wytrzeć. Absolutnie nie można nakładać przetworów do mokrych słoików. Rozenek odradziła także, użycia w tym celu zmywarki.

Drugą metodą na wysterylizowanie słoików jest ich „upieczenie”. Należy włożyć je do nagrzanego do 100 stopni piekarnika, w taki sposób, by się nie dotykały. Zaletą tej metody jest to, że słoiki są suche i nie trzeba ich wycierać.

Tak przygotowane słoiki nadają się, by wypełnić je przetworami. Należy pamiętać, że poza smakiem dżemów i przecierów istotny jest również ich wygląd. Za pomocą serwetki i kolorowej tasiemki można je w bardzo prosty sposób udekorować.

 

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij nk udostepnij
Najnowsze plotki i skandale zawsze z Tobą. se.pl na komórce i tablecie!
Najczęściej komentowane
se app Pobierz na iPhone Pobierz na iPad Pobierz na Androida