ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl rozrywka teleshow Azja Expres - pierwszy odcinek relacja NA ŻYWO!

Azja Expres - pierwszy odcinek relacja NA ŻYWO!

07.09.2016, godz. 21:43
Azja Express - 1. odcinek
foto: Agencja TVN/x-news

Azja Express - pierwszy odcinek programu rozpocznie się o godzinie 21:30. Wyrwani z luksusów europejskiego życia celebryci będą musieli zmierzyć się z obcą kulturowo Azją. W jaki sposób poradzą sobie z życiem za dolara dziennie? Gdzie znajdą nocleg? Czy będą mieli wystarczająco siły, by podołać wyczerpującym zadaniom? Zapraszamy na relację na żywo z 1. odcinka Azja Express!

Azja Express - 7 września to data premiery długo wyczekiwanego 1. odcinka nowego show. Zgodnie z zasadami uczestnicy będą musieli przeżyć za dolara dziennie. To jednak nie wszystko! Podzieleni na pary muszą przebyć określoną trasę w możliwie jak najkrótszym czasie. Ta para, która przybędzie na miejsce zbiórki jako ostatnia - przegrywa. Nocleg, jedzenie, transport - o te rzeczy celebryci muszą zadbać we własnym zakresie. 1. odcinek Azja Express startuje o godznie 21:30. Uczestnicy show to: Agnieszka Włodarczyk i Maria Konarowska, Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan, Renata Kaczoruk i Weronika Budziło, Hanna Lis i Łukasz Jemioł, Iza Miko i Leszek Stanek, Pascal Brodnicki i Paweł Dobrzański, Przemysław Saleta i Darek Kuźniak, Michał Żurawski i Ludwik Borkowski.

Wyrwane z europejskiej rzeczywistości gwiazdy przeżyją szok tuż po wylądowaniu w Azji. Z tego względu na sam początek otrzymają bardzo łatwe zadanie (czyżby?) - przepakowanie wszystkich niezbędnych rzeczy do plecaka, który od tej pory będą musieli dźwigać na własnych plecach. Druga misja będzie o wiele trudniejsza. Pary będą musiały zdobyć amulet wart pięć tysięcy złotych. Walka z drapieżnymi rybami, tłumem wietnamskich handlarzy i wszechobecną wodą dla niektórych okaże się zbyt trudna... Ale o tym przekonacie się w dalszej relacji na żywo z Azja Express, którą rozpoczniemy o godzinie 21:30!

ZOBACZ: Azja Express - uczestnicy. Co czeka ich w pierwszym odcinku? ZDJĘCIA

22:52 Pascal i Paweł byli pierwsi na mecie. Dowiedzą się o tym dopiero później. W tym odcinku to właśnie oni zdobywają immunitet. Dzięki temu noc spędzą w luksusowym hotelu. Dodatkowo otrzymają czas na zwiedzanie miasta. Drudzy na mecie byli Hanna Lis i Łukasz Jemioł. Tymczasem Rozenek ze łzami w oczach wyznaje "To uczucie, że nie jesteście pierwsi, ani nawet drudzy". Wszyscy dotarli do mety - na tym zakończył się pierwszy odcinek Azja Express. W następnym jedna z par będzie musiała pożegnać się z programem.

22:48 Podczas wyścigu uczestnicy muszą wykonywać misje. Pierwsza z nich to znalezienie tradycyjnych wietnamskich kapeluszy. W takich nakryciach głowach muszą stawić się dzisiaj na mecie. Majdan i Rozenek próbują dogadać się ze swoim kierowcą po rosyjsku. Trzeba przyznać, że w programie radzą sobie świetnie.

22:45 Poranek nie należał do najmilszych. Wszyscy uczestnicy są przede wszystkim niewyspani. Łukasz Jemioł pakuje z domu gospodarzy bułeczki na drogę. Przemysław Saleta i Darek Kuźniak nie musieli uciekać się do takiego wybiegu - oni dostają śniadanie na wynos.

22:40 Czas kolacji w mieszkaniu, w którym zatrzymała się Rozenek i Majdan. Perfekcyjna jest przerażona pożywieniem, które przypomina... węże i ślimaki. W podobnej sytuacji jest Łukasz Jemioł i Hanna Lis. Kolacja jedzona przez właścicieli mieszkania nie napawa ich optymizmem. "Zjadłem tą rybę. Ohyda" - wyznaje projektant.

22:29 Uczestnicy na pagerach otrzymują wiadomość "Wyścig zatrzymuje się teraz". Od tego momentu muszą poszukać noclegu. "Całe życie starałam się być samowystarczalna. Nigdy nikogo nie prosiłam o nocleg" - żali się Włodarczyk. Tymczasem Rozenek i Majdan znaleźli już miejsce noclegowe. Agnieszka i Maria trafiają najlepiej - otrzymują przytulny pokój nastolatki. "Bliskość tych ludzi jest niesamowita. Poszliśmy im powiedzieć, że nie mamy pieniędzy, a oni dali nam nocleg i jeszcze nas nakarmili" - zachwyca się Leszek Stanek

22:25 Kolejny dzień i kolejne zadanie. Tym razem uczestnicy muszą dojechać do Hai Phong jednego z największych miast Wietnamu. Po drodze będą walczyć o imunitet. Zanim to nastąpi muszą oddać wszystkie pieniądze. W zamian za to orzymują równowartość jednego dolara. "Ja nie wiem, jak inni robią to lepiej. Szybciej. Ja po prostu nie wiem" - komentuje Rozenek, a już w autostopie zaczyna prosić o jedzenie. "Nigdy nie sądziłam, że będę żebrać o jedzenie w Wietnamie". "Azja jest taka frendli" - cieszy się Jemioł. Michał i Ludwik oraz Renata i Weronika postanowili razem szukać miejsca do spania.

22:20 Rozenek i Majdan też sprzedają już ryby. Podczas targu jedna z ryb ugryzła Majdana. "To jest niebezpieczne. Ten program" - komentuje Małgorzata. Po wykonaniu zadania Perfekcyjna podsumowała "Ja mam trochę wrażenie, że nie doceniliśmy tego programu". To zadanie wygrali Pascal Brodnicki i Paweł Dobrzański. W nagrodę otrzymują słownik i amulet, który w finale będą mogli wymienić na 5 tysięcy złotych.

22:12 Aby poprawnie zameldować się na mecie obydwie osoby z pary muszą wejść na czerwony kwadrat punktu kontrolnego. To właśnie tutaj spotkają się z Agnieszką Woźniak-Starak. Dwie pierwsze pary to Rozenek i Majdan oraz Miko i Stanek. Jako trzeci docierają Pascal Brodnicki i Paweł Dobrzański. "Fu, fu, fu! Zaczęły się igrzyska śmierci" - cieszy się Perfekcyjna. Trzy pierwsze pary otrzymały możliwość zagrania o amulet. Podczas całego programu uczestnicy będą walczyć o amulety, które podczas finału będą mogli wymienić na pieniądze. Dzisiejsze zadanie, dzięki któremu mogą zdobyć amulet, jest proste. Wystarczy własnymi rękami złapać ryby, a następnie sprzedać je na targu. Z tym zadaniem problem ma Iza Miko, która jest wielką miłośniczką zwierząt. Jest wegetarianką. A do tego jest bardzo wrażliwa. Na widok ryb w sieci zalewa się łzami i prosi Leszka o to, aby wypuścił biedne ryby. Partner spełnia to życzenie. Tymczasem Pascal sprzedaje już ryby na targu.

22:05 Zaczyna się walka. Uczestnicy, którym udało się złapać autostop na widok innych graczy krzyczą do kierowcy "go, go, go" - wszystko po to, by nie pomagać przeciwnikom.

22:00 Na prowadzenie wychodzą Leszek i Iza. Kobieta, która zaprosiła ich do swojego auta nie sprawia jednak wrażenia przyjaznej osoby. Ich rozmowę zakłóca głośną muzyką. Tymczasem Hanna Lis i Łukasz Jemioł zostali wysadzeni z samochodu w połowie drogi. Ich kierowca nie chce jechać dalej. Muszą znaleźć inny autostop. Uciekają się nawet do handlu. Dziennikarka chce oddać pierścionek. W końcu znajdują innego kierowcę, który zaoferował im podwiezienie. W tym samym czasie Rozenek i Majdan wsiadają do autobusu. To właśnie tam padają sławne już słowa Perfekcyjnej "He is David and me is Victoria Beckham. In Poland".

21:55 Leszek Stanek twierdzi, że z Izą świetnie się dogada w ekstremalnych warunkach, gdyż są dobrymi przyjaciółmi "Mamy podobne poczucie humoru. Coś między nami iskrzy, ale to nie jest pociąg seksualny. To dowód na to, że przyjaźń damsko-męska istnieje". Gdy złapali już stopa Leszek próbuje negocjować z Izą "Będziesz mi prasowała skarpety podczas całego wyjazdu. Mam cztery pary". Autostopu wciąż nie znajdują Hanna i Łukasz. Dziennikarka ma problemy z kondycją. "Ja tu zaraz umrę" - żali się Lis. Na widok Renaty i Weroniki, które łapią stopa tuż pod ich nosem Hanna ze smutkiem stwierdza "Ależ to jest deprymujące".

21:52 Na razie największe problemy ma Pascal i Paweł. Żurawski i Borkowski rozważają nawet opcję kradzieży auta. "W końcu jesteśmy Polakami". Ostatecznie nie muszą korzystać z tej opcji. Udaje się im zatrzymać autostop. Podobnie jak Pascalowi. Determinacja Rozenek, która krzyczy do Radka "Bierz go! Bierz go!" również skutkuje - para łapie stopa.

21:49 Zadanie z plecakami nie jest łatwe. "Jezu ale on jest mały" - dziwi się Jemioł na widok plecaka. Panuje totalny chaos. Najbardziej niezdecydowaną osobą jest Małgorzata. Każdy w swoim plecaku znalazł mapę i czerwoną kopertę. To właśnie tam znajdują informacje na temat zadań. W punkcie kontrolnym czeka na nich księga, do której muszą wpisać godzinę przybycia.

21:44 Pierwsze zadanie! Uczestnicy już w pociągu zostają zaskoczeni przez pierwsze zadanie. Muszą przepakować swoje walizki do plecaków. Zbędne rzeczy zostaną wyrzucone. Pascal cały czas śmieszkuje z Rozenek, która nieustannie poprawia makijaż. Bohaterowie po przepakowaniu walizek będą musieli dotrzeć autostopem do punktu kontrolnego, gdzie będą walczyć o alumety.

21:38 Pierwsza podróż pociągiem upływa w radosnej atmosferze. Pascal Brodnicki ma najwięcej radości, gdy Małgorzata Rozenek musi skorzystać po nim z toalety. "Zaraz zobaczysz, co się będzie działo jak Rozenkowa wejdzie. Będzie "łaaa"" - żartuje do swojego współtowarzysza, Pawła Dobrzańskiego.

21:30 Zaczynamy! Uczestnicy muszą pokonać ponad 5 tys. kilometrów przez 4. kraje Azji. Po drodze będą zbierać amulety. Co drugi odcinek jedna para wraca do domu. Każda ze znanych osób mogła zabrać ze sobą jednego towarzysza. Na początek każdy przedstawia swoją historię. Jak się okazuje partnerka Renaty Kaczoruk nie jest jej najlepszą przyjaciółką, a jedynie koleżanką. "Widziałam ją kilka razy. Przyjaciółka Renaty tuż przed programem zerwała więzadło, dlatego nie mogła wziąć udziału w show" - wyznała Weronika Budziło. Tymczasem Małgorzata Roznek nie ma wątpliwości, że ona i Radek tworzą najbardziej zgrany zespół "I tak mamy najlepiej, bo my jesteśmy razem. Jesteśmy niezniszczalni" - pyszni się Perfekcyjna. Agnieszka Włodarczyk z kolei twierdzi, że ze swoją przyjaciółką rozumie się bez słów.

Tak jak już wspominaliśmy, pierwszą misją będzie przepakowanie bagaży. Celebryci musieli przejrzeć swoje wielkie walizki i wybrać tylko część najpotrzebniejszych rzeczy w taki sposób, aby zmieścić się do plecaka o zdecydowanie mniejszej pojemności.

Niestety każdy z uczestników miał swoje własne rozumienie zwrotu "najpotrzebniejsze rzeczy". Przykład na poniższym filmie

 

Kilkanaście godzin przed rozpoczęciem przygody polskie gwiazdy bawiły się w najlepsze. To ich ostatnie tak szczęśliwe chwile ;)

Na kilka godzin przed emisją 1. odcinka Azja Express w mediach społecznościowych zaczęła się prawdziwa gorączka. Gwiazdy na potęgę publikowały zdjęcia oraz filmy z pierwszego zderzenia z Azją. Już teraz widać, że zapowiada się ciekawie. Szczególnie ciekawie wypadło nagranie wideo, na którym Rozenek w panice próbuje wybrać najpotrzebniejsze rzeczy. "Radzio co mam wybrać" - będzie dopytywać perfekcyjna. Dramatyzmu sytuacji doda trzymająca w napięciu muzyka.

@azjaexpresstvn #luggage #start #adventure #locco #inacomibylatasukienka #lady na #dalekim #wschodzie #projekt #azja #cierpliwosc

Film zamieszczony przez użytkownika Małgorzata Rozenek (@m_rozenek) 7 Wrz, 2016 o 10:11 PDT

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: