ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl rozrywka teleshow Co to jest palindrom? Z tym pytaniem Zygmunt i Filip Chajzer mieli problem

Co to jest palindrom? Z tym pytaniem Zygmunt i Filip Chajzer mieli problem

18.04.2017, godz. 08:40
Milionerzy
foto: PrintScreen TVN

Filip i Zygmunt Chajzer w poniedziałek wielkanocny walczyli o główną wygraną w Milionerach. Wiele problemów sprawiło im pytanie o palindrom. Co to jest? I jak dokładnie brzmiało pytanie, które usłyszeli w Milionerach Chajzerowie?

Co to jest palindrom? Odpowiedź na to pytanie Zygmunt i Filip Chajzer zapamiętają do końca życia. To jedno z trzech pytań, które przysporzyło im najwięcej trudności w świątecznym odcinku Milionerów. Przypomnijmy, że wygrane w wielkanocnym wydaniu programu zostały przeznaczone na cele charytatywne. Jak dokładnie brzmiało pytanie dotyczące palindromu?

Miasto na pokaz w palindromie: A. Zakopane B. Katowice C. Lublin D. Zamość.

Prawidłowa odpowiedź na to pytanie to odpowiedź A - Zakopane. Przypomnijmy, że palindrom to wyrażenie, które może być czytane od lewej do prawej i od prawej do lewej. Przy tym pytaniu Filip i Zygmunt Chajzer musieli wykorzystać koło ratunkowe "pytanie do publiczności". Publiczność odpowiedziała dobrze, a prezenterzy mogli przejść dalej. Odpadli dopiero na pytaniu o samice torbaczy [samice torbaczy mają: A. dwa serca B. dwie macice C. trzy żołądki D. jedną nerkę]. Filip i Zygmunt po telefonie do przyjaciela stwierdzili, że chodzi o odpowiedź C. Tymczasem samice torbaczy mają dwie macice. Chajzerowie odpadli z wygraną w wysokości 40 tys. złotych.

ZOBACZ: Kinga Rusin spędziła Wielkanoc z... Będziecie zaskoczeni!

Więcej rozrywki
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: